ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΣκορ πρόκρισης για Παναρκαδικό και Δόξα Μεγαλόπολης

Σκορ πρόκρισης για Παναρκαδικό και Δόξα Μεγαλόπολης

Σκορ πρόκρισης πέτυχαν από τα πρώτα παιχνίδια Παναρκαδικός (1-3) και Δόξα (3-0) επί των Πανθυρεατικού και Κορακοβουνίου, αντίστοιχα.

Στο Αστρος, σε ένα παιχνίδι με λίγες καλές φάσεις και ευκαιρίες, η ομάδα της Τρίπολης είχε την πρωτοβουλία των κινήσσεων, άνοιξε το σκορ στο 35′ με το Θεοδωράκη, αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Γ. Μπάρλας, μετά από ωραία σέντρα του Σακελαράκη ισοφάρισε σε 1-1.
Στην επανάληψη και το ισόπαλο σκορ παρέμενε, μπήκαν στον αγώνα οι Κ. Μπάρλας και Αγγελόπουλος με τον Πανθυρεατικό να δείχνει ότι θέλει να διεκδικήσει κάτι παραπάνω.
Ομως από την άλλη πλερά η είσοδος του Κότσιρα (αλλά και του νεαποκτειθέντος έμπειρου M. Αγγελόπουλου) στο ματς έγειρε την πλάστιγγα. Στο 82′ μετά από ατομική του ενέργειεα και δυνατό σουτ στο δοκάρι, ο Δ. Αδάμης προσπάθησε να διώξει στην επαναφορά αλλά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ενώ στο 89′ και πάλι ο Κότσιρας έβγαλε ωραία ασίστ στον Θεοδωράκη που πέτυχε το τελικό 1-3.