ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΝίκη εκτός έδρας με 72-50 απέναντι στους Γαργαλιάνους το αντρικό του Πολυβίου

Νίκη εκτός έδρας με 72-50 απέναντι στους Γαργαλιάνους το αντρικό του Πολυβίου

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του το αντρικό του Πολυβίου στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής .Οι άντρες του Πολυβίου πέτυχαν σημαντική εκτός έδρας νίκη απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα των Γαργαλιάνων.

Από το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μας πήρε το προβάδισμα με 9 -18 . Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ισοροποιμένο και το ημίχρονο έληξε με 26-33.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα των Γαργαλιάνων έκανε προσπάθεια να επανέλθει όμως δεν κατλάφερε να μειώσει την διαφορά . Στο τελευταίο δεκάλεπτο με ένα επιμέρους 8-23 η ομάδα μας νίκησε με τελικό σκορ 50-72

Τα δεκάλεπτα 9-18,26-33,42-49,50-72

ΓΑΤΡΓΑΛΙΑΝΟΙ: Ζευγίτης 5 , Δημητρακόπουλος 3 ,Τσαγκάνης 7 , Χατζής 14 (2) , Γερμανός 12 (2) , Μπογιατζής 2 ,Αναστασόπουλος 6 , Πετρόπουλος , Καμπύλης

ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ (Τσώνης , Νικητόπουλος):Κωσταπαππάς 2) , Ανδριόπουλος 6(1) , Φραγγέας 5 (1) , Τρυφωνόπουλος 18(3) , Μπαλιώτης , Ραυτόγιαννης , Κωτσόπουλος 3 (1) , Βούλγαρης 7 , Λαζαρακόπουλος 5 , Σιαμπάνης 9, Απέργης 17(3)