Στο τέλος πήρε το βαθμό ο Παγγορτυνιακός από την Δόξα Μεγαλόπολης

0
178

Ο νόμος του ποδοσφαίρου επαληθεύτηκε για μια ακόμη φορά στο γήπεδο των Φιλικών, όπου Παγγορτυνιακός και Δόξα Μεγαλόπολης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1.

Η ομάδα της Μεγαλόπολης προηγήθηκε στο σκορ στο 9ο λεπτό με το Μοσχίδη και έχασε, ιδιαίτερα στην επανάληψη, πολλές ευκαιρίες να διευρύνει το προβάδισμά της.

Ο Παγγορτυνιακός κατάφερε να «κλέψει» το βαθμό της ισοπαλίας με πλασέ του Κουρόγιωργα λίγο πριν την εκπνοή του αγώνα.

Παγγορτυνιακός: Πανοπουλος, Γιαννούλης, Μουστόγιαννης (80’ Γκαβέλας), Κουλούρης, Ζαφειρόπουλος (73’ Γκίζης), Παναγούλιας, Καψής, Καρκούλης, Συρμαλής, Σιέττος (46’ Λαμπράκης), Κουρόγιωργας

Δόξα: Δημητρέλης, Αθανασιάδης, Αλεξανδρής, Μοσχίδης, Σβερκούνος, Αντώνακας (68’ Τζιανής), Δρόσος, Κοσκολός (87’ Κουρέτας), Μήτσης, Ν. Λυμπερόπουλος, Δ. Λυμπερόπουλος

Βίντεο με τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα στην αθλητική εκπομπή “Στα Γήπεδα της Αρκαδίας”