Την πρώτη νίκη σημείωσε η ομάδα του Πολυβίου  στο πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας με 65-51 απέναντι στον Ευκλή Καλαμάτας .

Στην αρχή η ομάδα μας μπήκε μουδιασμένα και ο Ευκλής προηγήθηκε με 0-5. Οι παίκτες του Πολύβιου αντέδρασαν  όμως και παίζοντας καλή άμυνα ισορρόπησαν το  παιχνίδι και το δεκάλεπτο έληξε με 17-11. Η καλή άμυνα συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο και το ημίχρονο έληξε με σκορ 31-15.

Μπαίνοντας στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ευκλή αντέδρασε και μείωσε στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου σε 42-35. Η ομάδα όμως έδειξε χαρακτήρα και κράτησε και αύξησε την διαφορά με το παιχνίδι να λήγει με 65-51.

Άσχημη στιγμή  όμως ήταν ο σοβαρός τραυματισμός (εξάρθρωση αγκώνα) του Χρήστου του Αργυρόπουλου 4 λεπτά πριν λήξει το παιχνίδι που αναγκαστικά αποχώρησε και νοσηλεύτηκε στο Παναρκαδικό Νοσοκομείο όπου και από εκεί αγωνιζόταν με την ομάδα.23130900_10215148165237916_3941947143769356168_n

Ευχόμαστε γρήγορη ανάρρωση και επιστροφή στο παρκέ .

Τα δεκάλεπτα 17-11,31-15,42-35,65-51

ΑΕΜ Πολύβιος (Τσώνης):Αργυρόπουλος 2, Τσαπακίδης  , Γκιουμές   , Τρυφωνόπουλος 24(4) , Χριστογιαννόπουλος Αλ. , Δαλατσης , Μπελόκας 4,  Χριστογιαννόπουλος Χρ. 9 (1) , Νικολόπουλος 15 , Σιαμπάνης 9 , Γιακουμής 2, Παναγόπουλος

Σποκ Ευκλής (Στακιάς ) : Χασανάκος 4, Γαρίνης 3(1) , Φουρναράκος 3 , Γιαννακέας 3, Αγγελόπουλος 11 (3) , Μανωλάκης 6 , Μειμετέας 13 (1) , Ξεροβασίλας 5 (1) ,Καλλάς 3