Πολύβιος: Ήττα στο τελευταίο λεπτό από τον Λακωνικό

0
413

Δεν κατάφερε πάλι να πάρει το αντρικό του Πολύβιου το ροζ φύλλο αγώνα απέναντι στον Λακωνικό και έχασε 59-63.

Αν και άρχισε πολύ καλά η ομάδα του αντρικού , προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο 20-13 ,τελικά το ημίχρονο έληξε 33-33 . Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του λακωνικού ήταν μπροστά με 44-50.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα ροκάνισε την διαφορά και έφτασε να ισοφαρίσει ένα λεπτό πριν το τέλος του παιχνιδιού να είναι το σκορ 59-59 .

Στο τέλος η ομάδα του Λακωνικού ήταν πιο ψύχραιμη και κέρδισε με 59-63.

Τα δεκάλεπτα 20-13, 33-33 , 44-50 , 59-63

ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ(Τσώνης) : Μητρόπουλος ,Ανδριόπουλος , Γκιουμές 6 , Τρυφωνόπουλος 27(2) , Χριστογιαννόπουλος Αλ. , Δαλάτσης Π. 2 , Μπελόκας Αλ. 4, Χριστογιαννόπουλος Σπ. 6, Νικολόπουλος Μ. 14(1) , Καρτσώνης , Γιακουμής , Παναγόπουλος .

Λακωνικός (Σκιαδάς) : Θεοδωρόπουλος , Κωνσταντίνου 2, Νίκιας , Πορφύρης 8 , Σφυρής 6(2) , Κάτσαρης 9 , Ξανθάκος 2, Μπάχα , Αγγουράς 20 (2) , Λεφακίνης 2, Καννελόπουλος 14 , Κόκκόλης