Το παιδικό τμήμα του Κ.Ο.Μ. ¨ΠΕΛΑΣΓΟΣ¨ ξεκίνησε νικηφόρα τον πρώτο αγώνα για τον δεύτερο γύρο στο αντίστοιχο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Παίζοντας αργά την Κυριακή στο κλειστό της πόλης μας με την ομάδα της  ήθελε την νικη για να διατηρηθεί στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Το ξεκίνημα ιδανικό για τους μικρούς του ¨ΠΕΛΑΣΓΟΥ¨ που με δυνατή άμυνα και ωραίους συνδυασμούς στην επίθεση πήραν την πρωτοπορία στο σκορ και δεν την έχασαν μέχρι το τελευταίο σφύριγμα. Η εμφάνιση και το σκορ (17-7)του πρώτου δεκαλέπτου απλά επιβεβαίωσαν την ποιοτική διαφορά μεταξύ των ομάδων έχοντας συνέχεια και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους αθλητές της Μεγαλόπολης να διευρύνουν το σκορ κλείνοντας το ημίχρονο με 32-17.
Το ημίχρονο έφερε ξεκούραση αλλά όχι εφησυχασμό στους παίκτες που μπήκαν αποφασισμένοι να τελειώνουν γρήγορα την υπόθεση νίκης δίνοντας παράλληλα την δυνατότητα στο τεχνικό επιτελείο να χρησιμοποιήσει όλα τα παιδιά. Το 18-11 του τρίτου εκτόξευσε τη διαφορά στους 22π και με εξασφαλισμένη την νικη όλοι χαλάρωσαν απολαμβάνοντας το υπόλοιπο του αγώνα. Το τελικό 65-46 διατήρησε την ομάδα στην πρώτη θέση (αήττητη μάλιστα ) βάζοντας ακόμη ένα λιθαράκι για την συνέχεια και την επίτευξη του στόχου τους.

Καλή η διαιτησία των ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ και ΠΑΝΑΓΑΚΗ.
Με τον ¨ΠΕΛΑΣΓΟ¨ αγωνίστηκαν : ΜΠΟΥΖΑΛΑΣ-ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛ.-ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ-ΚΑΝΤΕΛΗΣ-ΤΣΙΝΤΩΝΗΣ-ΜΙΧΟΛΙΑΣ-ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣΔΗΜ.-ΚΑΛΑΙΤΖΗΣ-ΣΤΑΒΑΡΑΚΗΣ-ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΚΑΚΚΑΒΑΣ.