Πελασγός: Συνέχεια με νίκη για τις Κορασίδες

0
188

Στους μακρινούς Γαργαλιάννους ταξίδεψε για το τρίτο παιχνίδι του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ το τμήμα κορασίδων του ¨ΠΕΛΑΣΓΟΥ¨ Μεγαλόπολης το Σάββατο 14/12/2019.

Το ξεκίνημα του αγώνα είχε τον τραυματισμό της Δούκουρη και ένα σχετικό μούδιασμα αλλά γρήγορα οι υπόλοιπες αθλήτριες κατάφεραν με φοβερή άμυνα να πάρουν το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 2-13.Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι αθλήτριες των γηπεδούχων έφεραν το παιχνίδι στα μέτρα τους κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 12-16. Και εκεί που ολοι πίστεψαν ότι θα δούμε στην επανάληψη ένα ντέρμπυ η μηχανή του ¨ΠΕΛΑΣΓΟΥ¨ πήρε μπροστά σε άμυνα και επίθεση και με επι μέρους σκορ (4-20) στην ουσία τέλειωσε τον αγώνα.

Το τελικό 19-48 έφερε ακόμη μία νίκη διατηρώντας την ομάδα στην κορυφή της βαθμολογίας με τις μικρότερες αθλήτριες να δείχνουν ότι με την ανάλογη δουλειά θα συνεχίσουν την εκπληκτικά πορεία του ¨ΠΕΛΑΣΓΟΥ¨ στο γυναικείο μπάσκετ. Από την ομάδα της Μεγαλόπολης έπαιξαν όλες οι αθλήτριες ξεχώρισε η Γεωργοπούλου που ήταν η κορυφαία του γηπέδου ενώ εξαιρετικές εμφανίστηκαν η Δημοπούλου και μικρή Καρύγιαννη.

Γ.Σ. ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΝΩΝ (ΧΑΛΑΖΩΝΙΤΗΣ) : ΣΑΠΑΝΤΗ-ΚΑΜΠΥΛΗ-ΜΠΑΚΟΥΡΟΥ-ΣΟΜΠΩΛΟΥ-ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΟΤΣΥΦΑ Π.-ΚΟΤΣΥΦΑ Ζ.-ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ-ΣΙΑΜΠΑΝΗ-ΠΑΠΟΥΛΙΑ-ΚΑΚΟΥ.

¨ΠΕΛΑΣΓΟΣ¨ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ (ΜΑΝΙΑΤΗ) : ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ-ΧΑΒΑΡΗ-ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ-ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΑΡΥΓΙΑΝΝΗ-ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ-ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ-ΔΟΥΚΟΥΡΗ-ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ-ΛΙΛΗ