Πελασγός: Οι Κορασίδες νίκησαν του Γαργαλιάνους και πάνε τελικό

0
163

Στον ημιτελικό αγώνα που έγινε στη Μεγαλόπολη με αντίπαλο τον Γ.Σ. ΓΑΡΓΑΛΛΙΑΝΩΝ το Σάββατο 18/3/2017 , το τμήμα κορασίδων του Κ.Ο.Μ.»ΠΕΛΑΣΓΟΣ» έδειξε για μια ακόμη φορά την ποιότητα της κερδίζοντας άνετα το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό .

Έχοντας στον αγωνιστικό χώρο τη βασική πεντάδα που έδειξε μεγάλη διάθεση, δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα, παίζοντας καταπληκτικά σε άμυνα και επίθεση κάτι που άλλωστε μαρτυρά το εντυπωσιακό 22-0 του πρώτου δεκαλέπτου.
Στη συνέχεια παρά την χρησιμοποίηση και των μικρότερων αθλητριών συνεχίστηκε η καλή εικόνα της ομάδας για να κλείσει το ημίχρονο με το ευρύ 42-6. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν περισσότερο οι μικρότερες αθλήτριες που πρέπει να παίρνουν αγωνιστικές εμπειρίες χρήσιμες για τα επόμενα χρόνια.

Το τελικό σκορ 64-11 φέρνει την ομάδα του «ΠΕΛΑΣΓΟΥ» σε ένα ακόμη τελικό με αντίπαλο τον νικητή του αγώνα ΚΑΛΑΜΑΤΑ80-ΑΜΙΛΛΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 22-0/ 20-6/ 14-2 /10-3.
Με τον «ΠΕΛΑΣΓΟ» αγωνίστηκαν :ΣΕΦΕΡΟΥ Σ.-ΧΡΑΝΙΩΤΗ-ΧΑΒΑΡΗ-ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ-ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ-ΤΖΙΟΥΒΕΛΗ-ΠΑΠΑΓΓΕΛΗ-ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗ-ΔΟΥΚΟΥΡΗ-ΚΑΤΣΟΥΛΑ-ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΑΝΤΕΛΗ.