Πελασγός: Νίκη επί του Λακωνικού

0
173

Με νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο ¨ΠΕΛΑΣΓΟΣ¨ Μεγαλόπολης το Σάββατο 16/11/2019 για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ .

Στο κλειστό της Μεγαλόπολης παίζοντας με αντίπαλο τον ¨ΛΑΚΩΝΙΚΟ¨ Σπάρτης οι παίκτες του ¨ΠΕΛΑΣΓΟΥ¨ ξεκίνησαν καλύτερα αλλά τα πολλά λάθη και η κακή άμυνα έδωσαν στους φιλοξενούμενους την ευκαιρία να προηγηθούν στο δεκάλεπτο με σκορ 15-18.Στη συνέχεα η ομάδα του ¨ΠΕΛΑΣΓΟΥ¨ ανέβασε ρυθμό σε άμυνα και επίθεση βγάζοντας αρκετά καλές φάσεις για να τελειώσει το ημίχρονο με σκορ 33—28. Η διάφορα στο τρίτο δεκάλεπτο διευρύνθηκε φτάνοντας και στους έντεκα (11) πόντους, αλλά παρά την άνετη πρωτοπορία στο σκορ η ομάδα της Μεγαλόπολης έκανε αρκετά λάθη ειδικά στην επίθεση ενώ είχε και πολλά χαμένα αμυντικά ριμπάουντ.

Το 55-45 με το ξεκίνημα της τελευταίας περιόδου έδινε το στίγμα του νικητή ,ενώ το σφύριγμα της λήξης έδωσε μια ξεκάθαρη νίκη (73-59) στον ¨ΠΕΛΑΣΓΟ¨ αλλά ταυτόχρονα και ένα μήνυμα για τα πολλά λάθη κατά την διάρκεια του αγώνα που πρέπει τουλάχιστον να ελαττωθούν . Η επόμενη αναμέτρηση για την ομάδα της Μεγαλόπολης στην Καλαμάτα το προσεχές Σάββατο με αντίπαλο την ¨Καλαμάτα 80¨ σε έναν αρκετά δύσκολο αγώνα.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 15-18 / 18-10 / 22-17 / 18-14.
¨ΠΕΛΑΣΓΟΣ¨ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ: ( ΤΣΑΤΣΟΥΛΗΣ –ΜΑΝΙΑΤΗ) ΑΛΕΞΑΚΗΣ-ΤΣΙΝΤΩΝΗΣ-ΠΟΛΥΖΟΓΟΠΟΥΛΟΣ-ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ- ΧΡΑΝΙΩΤΗΣ-ΔΑΛΑΤΣΗΣ-ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ-ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ-ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΣΙΡΜΠΑΣ-ΤΟΜΠΡΟΣ-ΤΣΑΤΣΟΥΛΗΣ.
¨ΛΑΚΩΝΙΚΟΣ¨ΣΠΑΡΤΗΣ : ( ΣΚΙΑΔΑΣ) ΜΠΟΥΛΟΥΓΑΡΗΣ-ΠΑΠΠΑΣ-ΜΠΑΧΑ-ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΣΦΥΡΗΣ-ΡΕΜΠΗΣ-ΖΟΡΜΠΑΝΟΣ-ΚΩΣΤΟΠΟΠΑΣ-ΚΟΡΙΝΗΣ-ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ-ΛΙΟΝΤΗΣ-ΞΑΝΘΑΚΟΣ.