Πελασγός: Νίκη για το ανδρικό τμήμα με την B.C.”ΣΠΑΡΤΗ”

0
241

Με νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις το ανδρικό τμήμα του ¨ΠΕΛΑΣΓΟΥ¨ Μεγαλόπολης στο τελευταίο παιχνίδι πριν το lockdown και ίσως το τέλος του φετινού πρωταθλήματος.

Στο κλειστό της Μεγαλόπολης με αντίπαλο την Β .C.¨ΣΠΑΡΤΗ¨ το ξεκίνημα ήταν ιδανικό με τους παίκτες του ¨ΠΕΛΑΣΓΟΥ¨ να έχουν καλή κυκλοφορία και απόδοση στην επίθεση και σχεδόν άριστη αμυντική συνεργασία .

Το 18-7 στο πρώτο δεκάλεπτο είχε ανάλογη συνέχεια στο δεύτερο αφού παρά τις αλλαγές των παικτών δεν άλλαξε η διάθεση για καλό μπάσκετ και η διάφορα της ποιότητας των δυο ομάδων αποτυπώθηκε στο 34-15 του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και μέχρι το τριάντα η διαφορά μεγάλωνε για να έρθει η χαλάρωση στο τέλος και να δοθεί η δυνατότητα στην ομάδα της Σπάρτης να πλησιάσει στο σκορ.

Το τελικό 69-51 έφερε μία νίκη στον ¨ΠΕΛΑΣΓΟ¨ αποτέλεσμα του καλού μπάσκετ και της διάθεσης των παικτών αλλά η διακοπή και του φετινού πρωταθλήματος είναι βέβαιο ότι θα αλλάξει αρκετά πράγματα.

Η συνέχεια για όλες τις ομάδες φαίνεται δύσκολη αφού η διαφαινόμενη αποχή από τις προπονήσεις θα είναι αποτρεπτική για μια ομαλή επαναφορά.

¨ΠΕΛΑΣΓΟΣ¨ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ: (ΤΣΑΤΣΟΥΛΗΣ –ΜΑΝΙΑΤΗ) ΚΕΡΚΕΜΕΖΟΣ-ΑΡΙΔΑΣ-ΤΣΙΝΤΩΝΗΣ-ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΣΑΤΣΟΥΛΗΣ-ΔΑΛΑΤΣΗΣ-ΜΠΕΛΟΚΑΣ-ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΣΙΡΜΠΑΣ-ΣΑΚΕΛΛΑΡΑΚΟΣ-ΤΟΜΠΡΟΣ-ΚΟΥΡΕΤΑΣ .

¨ΣΠΑΡΤΗ ¨ B.C. : ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ-ΑΛΕΙΦΕΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΜΑΝΙΑΤΑΚΟΣ-ΤΣΑΚΓΑΡΟΥΛΗΣ-ΜΑΛΑΒΑΖΟΣ-ΜΑΡΚΑΚΟΣ-ΜΠΕΜΠΕΤΣΟΣ-ΛΥΜΠΕΡΑΚΟΣ-ΚΟΚΚΙΝΗΣ-ΤΣΟΥΣΗΣ-ΣΕΛΙΜΟΣ-ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ.