Πελασγός: Νίκη για Νεανίδες στην Καλαμάτα

0
144

Το Σάββατο 15/9/2018 συνεχίστηκε το πρωτάθλημα νεανίδων με την ομάδα της Μεγαλόπολης ¨ΠΕΛΑΣΓΟΣ¨ να αγωνίζεται στο Δ.Σ. Καλαμάτας με την τοπική ομάδα ¨Καλαμάτα 80¨.

Οι αθλήτριες του ¨ΠΕΛΑΣΓΟΥ¨ κέρδισαν για μια ακόμη φορά άνετα με 30-67 διατηρώντας έτσι το αήττητο στο πρωτάθλημα δείχνοντας για μια ακόμη φορά το μεγάλο ταλέντο τους.
Παίρνοντας το προβάδισμα από το πρώτο λεπτό με πολύ καλή άμυνα προηγήθηκαν στο δεκάλεπτο με σκορ 6-13 ,ενώ στη συνέχεια ανέβασαν την επιθετική τους παραγωγικότητα σημειώνοντας άλλους 23 πόντους για να τελειώσει το πρώτο ημίχρονο με σκορ 17-36.

Με τον νικητή να είναι σίγουρος από το ημίχρονο τα κορίτσια του ¨ΠΕΛΑΣΓΟΥ¨ ανέβασαν κι άλλο τον ρυθμό τους και με επί μέρους 4-19 στο τρίτο δεκάλεπτο έδωσαν ένα ακόμη δείγμα της δουλειάς τους. Το τελευταίο δεκάλεπτο απλή διαδικασία με μελανό σημείο τον ελαφρύ τραυματισμό της Αγγελοπούλου που μάλλον θα απουσιάσει από το επόμενο παιχνίδι.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 6-17/11-23/4-19/9-12.
Με τον ¨ΠΕΛΑΣΓΟ¨ αγωνιστήκαν : (ΜΑΝΙΑΤΗ) ΣΕΦΕΡΟΥ,ΧΑΒΑΡΗ,ΧΡΑΝΙΩΤΗ,ΤΖΑΝΕΤΟΠΟΥΛΟΥ,ΤΖΙΟΥΒΕΛΗ,ΠΑΠΑΓΓΕΛΗ,ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ,ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ,ΔΟΥΚΟΥΡΗ,ΓΕΟΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ,ΚΑΝΤΕΛΗ