Πελασγός: Νίκησε την Πύλο με 68-41

0
207

Άλλη μια νίκη πρόσθεσε στο φετινό πρωτάθλημα της πρώτης κατηγορίας ο Κ.Ο.Μ. «ΠΕΛΑΣΓΟΣ» με αντίπαλο αυτή τη φορά τον Ν.Ο. ΠΥΛΟΥ, μια ομάδα που βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι παίκτες της Μεγαλόπολης έδειξαν την απαραίτητη σοβαρότητα που χρειάζεται σε αυτά τα θεωρητικά εύκολα παιχνίδια και κέρδισαν έναν αντίπαλο που μάχεται για την σωτηρία του προσπαθώντας να κάνει την έκπληξη. Ο Ν.Ο. «ΠΥΛΟΥ» έχοντας έρθει πλήρης ενισχυμένος μάλιστα μετά από καιρό με τον Παναγιωτόπουλο προσπαθούσε να κρατηθεί κοντά στο σκορ και μάλιστα το κατάφερε στα πρώτα λεπτά. Μετά το 12-6 του πρώτου δεκαλέπτου Ο «ΠΕΛΑΣΓΟΣ» ανέβασε την απόδοσή του παίζοντας καλή άμυνα και παίρνοντας τα αμυντικά ριμπάουντ έβαλε εύκολους πόντους στον αιφνιδιασμό δημιουργώντας ωραίες φάσεις, κλείνοντας το ημίχρονο με 32-16.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν όλοι οι παίκτες ,με εξαίρεση τον Φραγκόγιαννη ,τελειώνοντας τον αγώνα με τελικό σκορ 68-41 ,με τους παίκτες να δείχνουν αποφασισμένοι για τον μεγάλο στόχο την είσοδο στην τελική τετράδα.
Αξίζει βέβαια να σημειωθεί ότι και σε αυτό το παιχνίδι Ο Κ.Ο.Μ. «ΠΕΛΑΣΓΟΣ» αγωνίστηκε με απουσίες βασικών παικτών (Τσίρμπας-Τσούτουρας-Δημόπουλος , δεν αγωνίστηκε ο Φραγκόγιαννης) αλλά δεν χάνει το ρυθμό του και ξέρει να παίρνει τα αποτελέσματα που χρειάζεται.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα :1 2-6 / 20-10 / 22-10 / 14-15
Με τον «ΠΕΛΑΣΓΟ» αγωνίστηκαν : ΜΠΑΖΙΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΑΛΕΞΑΚΗΣ-ΚΡΟΚΟΣ-ΚΟΥΡΕΤΑΣ-ΧΡΥΣΟΣΠΑΘΗΣ-ΑΡΙΔΑΣ-ΚΟΚΚΟΤΑΣ-ΣΤΡΑΓΚΑΣ-ΤΟΜΠΡΟΣ-ΧΡΑΝΙΩΤΗΣ-ΦΡΑΓΚΟΓΙΑΝΝΗΣ