Πελασγός: Με νίκη ξεκίνησε το Γυναικείο τμήμα

0
182

Mε νίκη ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις του το Γυναικείο τμήμα του Κ.Ο.Μ. «ΠΕΛΑΣΓΟΣ» για την πρώτη φάση του πρωταθλήματος ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Χθες βράδυ 3/4/2017 στο κλειστό της τέντας στην Καλαμάτα με αντίπαλο την ομάδα του ΑΚΑΔΗΜΟΥ δεν έδειξε να πτοείται ούτε από την αντίπαλη ομάδα ούτε από τα συνεχή παιχνίδια των τελευταίων ημερών.
Παίζοντας απέναντι σε έμπειρες παίκτριες μεγαλύτερης ηλικίας το ξεκίνημα ήταν καλό μιας και το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με διπλάσιο σκορ 8-16.Οι συνεχείς αλλαγές του προπονητικού τιμ και η χαλάρωση των παικτριών έριξαν το ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα ο ΑΚΑΔΗΜΟΣ να βρει τρόπο αντίδρασης και να πλησιάσει κλείνοντας το ημίχρονο 19-22.

Αυτό ήταν ένας ακόμη προβληματισμός για να δούμε την αντίδραση των παικτριών του «ΠΕΛΑΣΓΟΥ» όταν τα πράγματα δείχνουν να μην πηγαίνουν καλά. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτριες βγήκαν σοβαρές και αποφασισμένες να μην αφήσουν περιθώρια ελπίδας στις αντίπαλες και πράγματι παίζοντας γρήγορα και πιεστικά έφεραν ένα επιμέρους 5-17 και τέλειωσαν ουσιαστικά τον αγώνα. Το τέταρτο δεκάλεπτο είχε το ίδιο περίπου ρυθμό για να βρει το τελευταίο σφύριγμα νικήτριες τις παίκτριες της Μεγαλόπολης με σκορ 35-56 .

Η φετινή Γυναικεία ομάδα του «ΠΕΛΑΣΓΟΥ» ενισχυμένη με την έμπειρη Μπακετέα έχει βλέψεις για κάτι καλύτερο από τις προηγούμενες χρονιές ,ελπίζοντας ότι η εμπειρία αυτής της παίκτριας και το ταλέντο των αθλητριών της πόλης μας θα φέρουν ωραίο θέαμα και ουσία.
Τα δεκάλεπτα του αγώνα : 8-16/11-6/5-17/11-17.
Με τον «ΠΕΛΑΣΓΟ» αγωνίστηκαν :ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ-ΧΡΑΝΙΩΤΗ- ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ-ΑΡΙΔΑ-ΤΖΙΟΥΒΕΛΗ-ΔΗΜΑΔΗ-ΜΠΑΚΕΤΕΑ-ΤΣΙΝΤΩΝΗ-ΣΕΦΕΡΟΥ-ΠΑΠΑΓΓΕΛΗ-ΜΙΧΟΛΙΑ-ΚΑΝΤΕΛΗ.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση της ομάδας , την προσεχή ΠΕΜΠΤΗ 5/4/2017 στις 7.00μ.μ στο κλειστό της Μεγαλόπολης με αντίπαλο την ομάδα του ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ.