Ο Παναγιώτης Μπουζιάνης συμμετέχει σαν αναπληρωματικός στην Εθνική ομάδα του στίβου

0
204

Ο ΣΕΓΑΣ ανακοίνωσε τα ονόματα των αθλητών που θα απαρτίσουν την ελληνική ομάδα, για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ομάδων, που θα φιλοξενηθεί το σαββατοκύριακο στο Ηράκλειο της Κρήτης.

Οι αγώνες έχουν μεγάλη σημασία για την Ελλάδα. Σε αυτούς, για πρώτη φορά μετά από εννιά χρόνια, η Ελλάδα θα διεκδικήσει εντός των συνόρων το εισιτήριο για τα μεγάλα ευρωπαϊκά σαλόνια.

Στην ομάδα της Εθνικής μας συμμετέχει σαν αναπληρωματικός ο Παναγιώτης Μπουζιάνης από τα Λύκαια Μεγαλόπολης.

Δείτε στην συνέχεια ολόκληρη την σύνθεση της Εθνικής μας ομάδας.

Άνδρες

100 μ.: Λυκούργος Τσάκωνας (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
200 μ.: Λυκούργος Τσάκωνας (Ελευθέριος Βενιζέλος)
400 μ.: Πέτρος Κυριακίδης (ΟΣΦΠ)
800 μ.: Κώστας Νακόπουλος (ΓΕΑ Τρικάλων), Ανδρέας Δημητράκης (Πανναξιακός)
1.500 μ.: Ανδρέας Δημητράκης (Πανναξιακός)
3.000 μ.: Μάρκος Γκούρλιας (ΓΑΣ Ιλισός)
5.000 μ.: Δήμος Μαγγίνας (Εθνικός Αλ.)
110 μ. εμπ.: Κώστας Δουβαλίδης (ΣΚΑ Δράμας)
400 μ. εμπ.: Περικλής Ιακωβάκης (ΑΕ Λεχαινών)
3.000 μ. στιπλ: Ηλίας Κάσσος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας Αγ. Δημητρίου)
Υψος: Κώστας Μπανιώτης (Ολυμπιάδα Κομ.)
Επί κοντώ: Κώστας Φιλιππίδης (ΠΓΣ)
Μήκος: Λούης Τσάτουμας (Μεσσηνιακός ΓΣ)
Τριπλούν: Δημήτρης Τσιάμης (ΟΣΦΠ)
Σφαιροβολία: Νίκος Σκαρβέλης
Δισκοβολία: Γιώργος Τρέμος (ΓΕΑ Τρικάλων)
Σφυροβολία: Μιχάλης Αναστασάκης (Ελευθέριος Βενιζέλος)
Ακοντισμός: Παρασκευάς Μπατζάβαλης (Ζευς Τρικάλων)
4Χ100 μ.: Κώστας Δουβαλίδης (ΣΚΑ Δράμας), Παναγιώτης Ανδρεάδης (ΓΣ Χαϊδαρίου), Βίκτωρ Κρεμμύδας (Πίνδαρος Θ.) , Γιαννης Νυφαντόπουλος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος), Λυκούργος Τσάκωνας (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
4Χ400 μ.: Περικλής Ιακωβάκης (ΑΕ Λεχαινών), Πέτρος Κυριακίδης (ΟΣΦΠ), Δημήτρης Γράβαλος (Ελευθέριος Β.), Μιχάλης Δαρδανελιώτης (ΜΕΑΣ Τρίτων)

Αναπληρωματικοί αθλητές (σε περίπτωση που χρειαστεί να ταξιδέψουν στην Κρήτη):
Κώστας Γκελαούζος (3.000 μ.- ΑΕΚ)
Αναστάσιος Γαλαζούλας (Μήκος- ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Παναγιώτης Μπουζιάνης (Σφαιροβολία – Λύκαια Μεγαλόπολης)
Παναγιώτης Τριβυζάς (100 μ. – ΠΑΟ Θέρσιπος Π.)

Γυναίκες

100 μ.: Μαρία Μπελιμπασάκη (Σητειακός ΑΟ)
200 μ.: Μαρία Μπελιμπασάκη (Σητειακός ΑΟ)
400 μ.: Ειρήνη Βασιλείου (ΓΕΗ)
800 μ.: Ελένη Φιλάνδρα (ΓΕΑ Τρικάλων)
1.500 μ.: Αναστασία Μαρινάκου (ΓΕΑ Τρικάλων)
3.000 μ.: Αναστασία Καρακατσάνη (ΓΣ Τρικάλων)
5.000 μ.: Ουρανία Ρεμπούλη (ΓΣ Ν. Λέρου)
100 μ. εμπ.: Ελισάβετ Πεσιρίδου (ΓΣ Κηφισιάς)
400 μ. εμπ.: Ευφροσύνη Θεοδώρου (ΓΣ Πίνδαρος Θηβών)
3.000 μ. στιπλ: Μαρία Παρδαλού (ΑΟ Μυκόνου)
Υψος: Τατιάνα Γκούσιν (ΓΣ Κηφισιάς)
Επί κοντώ: Νικόλ Κυριακοπούλου (ΑΓΕ Κάμειρος 2009)
Μήκος: Χάιδω Αλεξούλη (Πελασγός Λ.)
Τριπλούν: Παρασκευή Παπαχρήστου (ΑΕΚ)
Σφαιροβολία: Σταματία Σκαρβέλη
Δισκοβολία: Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (ΑΕΚ)
Σφυροβολία: Ηλιάνα Κοροσίδου (Αίολος Μακεδονίας)
Ακοντισμός: Σοφία Υφαντίδου (Φίλιππος Β.)
4Χ100 μ.: Μαρία Μπελιμπασάκη (Σητειακός ΑΟ), Μαρία Γάτου (ΑΓΕ Κάμειρος 2009), Ανδριάνα Φέρρα (ΟΣΦΠ), Ελισάβετ Πεσιρίδου (ΓΣ Κηφισίας), Γεωργία Κοκλώνη (ΑΕΚ)
4Χ400 μ.: Ειρήνη Βασιλείου (ΓΕΗ), Αννα Βασιλείου (ΓΕΗ), Ευαγγελία Ζυγόρη (ΓΣ Γλυφάδας), Ηρώ Πιντή (ΠΑΟΚ), Εφη Θεοδώρου (ΓΣ Πίνδαρος Θηβών)

Αναπληρωματικές αθλήτριες (σε περίπτωση που χρειαστεί να ταξιδέψουν στην Κρήτη):
Κατερίνα Δαλάκα (400 μ. εμπ.- ΓΣ Ηρακλής)
Ευαγγελία Σοφάνη (Σφαιροβολία- Πανελλήνιος)
Παναγιώτα Βενιέρη (4Χ100 μ.- Πανιώνιος)

Facebook Comments

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here