Ο Ζαραφέτας πέτυχε γκολ στην πρώτη του εμφάνιση με τον Ατρόμητο Αθηνών

0
295

Στο πρώτο του φιλικό παιχνίδι με την φανέλα της ομάδας Κ17 του Ατρόμητου Αθηνών , ο Δημήτρης Ζαραφέτας που πήρε μεταγραφή από τον Πανιώνιο Μεγαλόπολης , πέτυχε το πρώτο του γκολ.

Συγκεκριμένα διαβάζουμε στην σελίδα sports-academies.gr

“Θετικά συμπεράσματα είχε την ευκαιρία να βγάλει ο προπονητής της Κ-17 του Ατρόμητου, Βασίλης Καλτσής στην φιλική αναμέτρηση με την αντίστοιχη του Πανιώνιου, καθώς είδε το σύνολό του να αποσπά τη νίκη με 1-0.

Ο αγώνας έγινε στο Αθλητικό Κέντρο Ακαδημιών (Νταμάρι) το Σάββατο (8/8) στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων για τη νέα περίοδο και κρίθηκε με γκολ που σημείωσε ο Δημήτρης Ζαραφέτας στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τον αγώνα παρακολούθησαν οι επαγγελματίες ποδοσφαιριστές του Ατρόμητου Παναγιώτης Μπάλλας, Κυριάκος Κιβρακίδης, Μιχάλης Μπαστακός. Το παρόν έδωσε και ο πρόεδρος του ΑΟ Μυκόνου Αλέκος Κουκάς όπως και ο αθλητικογράφος της ΕΡΤ Άρης Γάτας.”