Ο Αρκαδικός στην Α1

0
196

Θρίαμβος για την ομάδα Μπάσκετ της Τρίπολης… Ο Αρκαδικός μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα βρίσκεται στην Α1 κατηγορία μπάσκετ.

Το ασφυκτικά γεμάτο ΔΑΚ Τρίπολης έσπρωξε την ομάδα του Αρκαδικού στην μεγάλη νίκη με 85-70 με τα τελευταία λεπτά να δημιουργούν ντελίριο ενθουσιασμού.

Σε ένα παιχνίδι ορόσημο για την ιστορία της ομάδας, ο Αρκαδικός νίκησε το Ψυχικό 85-70. Το πώς πήγε και το παιχνίδι λίγοι το θυμούνται μιας και το μυαλό όλων ήταν στο πότε θα λήξη ο αγώνας για να πανηγυρίσουν όλοι και να γίνουν μια αγκαλιά.

Οι παίκτες του Γιάννη Καστρίτη μόνο το πρώτο δεκάλεπτο ολοκλήρωσαν βρισκόμενοι πίσω στο σκορ με 18-20 και από εκείνο το σημείο και μετά πήραν τα ινία του αγώνα και σιγά σιγά έχτισαν μια διαφορά που του εξασφάλισε την νίκη αλλά και την άνοδο στην Α1 Εθνική κατηγορία μπάσκετ.

Στο τελευταίο και 4ο δεκάλεπτο όλος ο κόσμος σηκώθηκε όρθιος και περίμενε την λήξη για να ξεσπάσουν οι πανηγυρισμοί μιας ιστορικής ανόδου στην μεγάλη Εθνική κατηγορία του Ελληνικού μπάσκετ.

Αρκαδικός : Καραμαλέγκος 4, Νοέας, Κονσταντίνου 1, Καρύδας 16 (3), Κοψαύτης 18 (4), Χατζής 14, Αναστασάκης, Θανόπουλος 1, Τζόρτζεβιτς 13, Καλλινικίδης 14, Εζόμο 2, Σταματόπουλος 2

Ψυχικό : Νίκου 6, Αχής 3, Πρσινίδης, Παπανικολάου 11, Δημάκος 28, Σκανδαλος, Μάντζαρης 12, Κορονίδης, Αχής Π. 2, Ναούμης 6, Πάνου, Ματζιόρις 2

Το Καφενείο της Μεγαλόπολης και το ArcadiaPortal.gr μετέδωσαν ζωντανά στο διαδίκτυο τον αγώνα, δείτε στην συνέχεια τα βίντεο της μετάδοσης