ΟΙ ΣΤΑΥΡΟΔΟΣΙΑ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ ΣΤΗΝ ΑΡΚΑΔΙΑ

0
162

Από το ARCADIAPORTAL σας δίνουμε τους σταυρούς προτίμησης που έλαβαν οι Υποψήφιοι Βουλευτές όλων των κομμάτων στην Αρκαδία.
Δεν συμπεριλαμβάνονται τα αποτελέσματα από τα εκλογικά κέντρα των ετεροδημοτών.

Αναλυτικές λίστες με την σταυροδοσία ανα εκλογικό τμήμα θα δείτε εδώ

ΝΔ
1-ΛΥΚΟΥΡΕΝΤΖΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ- 6645*
2-ΒΛΑΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-4503
3-ΒΑΛΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-1.987
4-ΚΟΝΤΟΖΑΜΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-1.889
5-ΚΑΡΒΕΛΑΣ ΠΑΥΛΟΣ – ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ- 583

ΠΑΣΟΚ
1-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ-4636*
2-ΤΣΙΛΙΒΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ-3343
3-ΤΟΜΑΡΑΣ ΠΕΤΡΟΣ-698
4-ΜΠΡΑΚΟΥΜΑΤΣΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ-379
5-ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ- 294

ΣΥΡΙΖΑ ΕΝΩΤΙΚΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ
1-ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-2526*
2-ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΑΝΤΩΝΙΑ-1628
3-ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ ΣΑΡΑΝΤΟΣ-1360
4-ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-662
5-ΜΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-569

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ
1-ΠΟΝΗΡΑΚΟΣ ΒΕΝΕΤΣΑΝΟΣ-2016
2-ΚΟΥΛΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ-1221
3-ΔΑΛΙΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-1000
4-ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-224
5-ΜΕΛΛΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ-178

ΛΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
1-ΣΚΑΝΤΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-1437
2-ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-1005
3-ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΔΑΦΝΗ-747

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (ΚΚΕ)
1-ΓΟΝΤΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-1316
2-ΠΑΓΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-457
3-ΠΑΝΟΥΣΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ-443
4-ΚΑΡΒΕΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-417
5-ΑΔΑΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-382

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ
1-ΔΕΛΦΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-985
2-ΚΟΥΤΣΟΥΓΕΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-519
3-ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-334
4-ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-182
5-ΚΑΡΒΕΛΗ (ΕΥΤΑΞΙΟΠΟΥΛΟΥ) ΒΑΣΙΛΙΚΗ-97

ΛΑΙΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ
1-ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ-491
2-ΔΕΜΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ-312
3-ΠΑΝΑΓΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-293
4-ΣΥΚΑΡΑΣ ΝΙΚΗΤΑΣ-182
5-ΚΕΧΑΓΙΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ-206

ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ
1-ΣΑΡΑΝΤΗ ΕΛΕΝΗ-377
2-ΚΕΦΑΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ-223
3-ΣΤΑΡΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ-88

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ
1-ΓΚΡΙΝΤΖΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-314
2-ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-289

ΔΡΑΣΗ – ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1-ΑΒΡΑΝΤΙΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-154
2-ΓΙΟΚΑΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ – ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-131
3-ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ – ΕΛΕΝΗ-101
4-ΞΑΓΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-64

ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ (ΑΝΤΑΡΣΥΑ)
1-ΚΑΣΣΕΛΟΥΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-132
2-ΠΡΑΓΚΑΣΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-106
3-ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-91
4-ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-73
5-ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-24

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
1-ΠΑΓΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-304
2-ΨΑΛΤΗ ΕΙΡΗΝΗ-94
3-ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ-108

ΚΙΝΗΜΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ
1-ΒΟΛΤΕΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ-ΒΑΡΒΑΡΑ-166

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ
1-ΔΑΦΝΙΑ ΕΙΡΗΝΗ-93

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ
1-ΚΛΟΥΚΙΝΑΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ-90
2-ΣΤΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ-66
3-ΓΕΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ-43
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
1-ΚΟΛΟΒΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ-91
2-ΚΟΥΒΕΡΤΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-29
3-ΣΚΙΝΤΖΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ-26

ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΣΥΝΕΧΙΣΤΩΝ ΤΟΥ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ
1-ΛΑΙΖΗΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-101
ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ
1-ΓΕΡΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-124
2-ΕΛΠΙΔΗ ΕΛΕΝΗ-18
3-ΠΑΝΤΑΖΗ ΑΡΓΥΡΩ-15

ΚΚΕ(Μ-Λ) Μ-Λ ΚΚΕ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ
1-ΓΕΩΡΓΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-27
2-ΠΕΤΡΟΥΛΙΑ ΣΟΦΙΑ-19

ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ
1-ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ-16

ΟΑΚΚΕ – ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΤΟΥ ΚΚΕ
1-ΜΑΥΡΟΝΙΚΟΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-7

Facebook Comments

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here