Ξεκίνημα με νίκη για το γυναικείο τμήμα του «ΠΕΛΑΣΓΟΥ» στο πανεπαρχιακό πρωτάθλημα

0
724

Με νίκη ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το πανεπαρχιακό πρωτάθλημα που διεξάγεται στο ΜΕΤΣ το γυναικείο τμήμα του «ΠΕΛΑΣΓΟΥ».

Τα χρυσά κορίτσια της Μεγαλόπολης κέρδισαν την πρώτη ημέρα τον ΙΠΠΟΚΡΑΤΗ ΚΩ με το ευρύ 65-35 βγάζοντας ταλέντο και πάθος στο παρκέ. Παίζοντας πιεστική άμυνα σε όλο γήπεδο πήραν από την αρχή το προβάδισμα κλείνοντας το δεκάλεπτο με 19-6.Στον ίδιο ρυθμό κύλησε και το δεύτερο δεκάλεπτο για να έρθει το ημίχρονο με 34-13.
Με συνεχείς αλλαγές κύλησε το δεύτερο ημίχρονο αλλά τίποτα δεν έκοψε την φόρα των κοριτσιών που ελέγχοντας το ρυθμό νίκησαν άνετα την ομάδα του ΙΠΠΟΚΡΑΤΗ.

Την δεύτερη ημέρα η αποστολή του «ΠΕΛΑΣΓΟΥ» είναι δύσκολη αφού η ΧΙΟΣ είναι το φαβορί μιας και διαθέτει μεγάλες αθλήτριες και σαφώς πιο έμπειρο ράστερ.