Ξεκίνημα με νίκη για τις αθλήτριες του Πελασγού στο Πρωτάθλημα Κορασίδων

0
187

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε ξεκίνησε το πρωτάθλημα κορασίδων ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.

Η ομάδα της πόλης μας Κ.Ο.Μ. ΠΕΛΑΣΓΟΣ έπαιξε, σήμερα 26/1/2015 λόγω των εκλογών ,στο κλειστό γυμναστήριο με αντίπαλο την ομάδα της ΑΜΙΛΛΑΣ Τρίπολης. Σε αυτό το πρωτάθλημα όμως η ομάδα της πόλης μας είναι το φαβορί και στόχο έχει να επαναλάβει την επιτυχία που έκανε και στο πρωτάθλημα των νεανίδων, να πάρει δηλαδή και πάλι τον τίτλο.

Παίζοντας χωρίς την τραυματία Παναγιώτου και την άρρωστη Χρανιώτη , πήρε από την αρχή το προβάδισμα επιβάλλοντας το δικό της ρυθμό, κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 18-07, για να συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό και το δεύτερο δεκάλεπτο τελειώνοντας το ημίχρονο με σκορ 36-15. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικό ,πήραν χρόνο όλες οι αθλήτριες παίζοντας σε υψηλό ρυθμό και κέρδισαν άνετα με τελικό σκορ 70-34.Με την ομάδα του ΠΕΛΑΣΓΟΥ αγωνίστηκαν : Μπούρα Σ.-Αποστολοπούλου Μ.-Αγγελοπούλου Κ.-Αριδά Γ.-Τζανετοπούλου Β.-Δημάδη Ε.-Παπαγγελή Μ.-Τσιντώνη Α.-Σεφέρου Ε.-Σταβαράκη Δ.-Μιχολιά Μ. Καντέλη Ε.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κος Ηλιόπουλος και τα δεκάλεπτα:18-07/18-08/16-12/18-07. Ο επόμενος αγώνας για τον ΠΕΛΑΣΓΟ είναι την Κυριακή 1-2-2015 με την ομάδα του ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ στο κλειστό της πόλης μας.