ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. – Γ.Σ.Μ. ΛΥΚΑΙΑ 3-2 ΣΕ ΦΙΛΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Γ.Σ. – Γ.Σ.Μ. ΛΥΚΑΙΑ 3-2 ΣΕ ΦΙΛΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

Άλλο ένα δυνατό φιλικό έδωσε η γυναικεία ομάδα Βόλεϋ  της Μεγαλόπολης στα πλαίσια της προετοιμασίας για την συμμετοχή της ομάδας στην Β’Εθνική κατηγορία απέναντι στην περσινή φιναλίστ του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής τον Μεσσηνιακό.
Ο Σάκης Δάρρας δεν είχε στην διάθεση του τις Ερμιόνη Ιωσιφίδη και Ελένη Γεωργούλια λόγο κάποιων μικροενοχλήσεων.
Η ομάδα της Μεγαλόπολης μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και πήρε σχετικά εύκολα το πρώτο σετ.  Η αντίδραση από τις γηπεδούχους  όμως ήταν άμεση και με δυο νικηφόρα σετ πήραν το προβάδισμα σε 2-1. Στο τέταρτο σετ η ομάδα της Μεγαλόπολης μπήκε σοβαρά και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 σετ για να φτάσουμε στο τάι μπρέικ όπου η ομάδα του μεσσηνιακού ήταν ουσιαστικότερη και έφτασε στην νίκη
Στα θετικά του τέταρτου φιλικού παιχνιδιού είναι ότι ομάδα αρχίζει να δείχνει το περσινό της ατού που δουλεύετε πολύ και φέτος το οποίο είναι η συμπαγής άμυνα της και επίσης ότι στο σαββατιάτικο φιλικό αγωνίστηκε στην ουσία η περσινή ομάδα των λυκαιων δείχνοντας ότι η ομάδα είχε ήδη πολύ καλό υλικό και με τις φετινές προσθήκες αναμένετε να δούμε ένα πολύ δυνατό σύνολο.