Ισοπαλία στο Γύθειο και 3η θέση για Φαλαισία!

0
149

Η Φαλαισία ήταν μπροστά στο σκορ με 4-2 στο ματς με τον Ολυμπιακό στο Γύθειο, όμως δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη αφού οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο τελικό 4-4, σε παιχνίδι για την τελευταία αγωνιστική των μπαράζ ανόδου για τη Γ’ Εθνική. Η ομάδα της Μεγαλόπολης κατέλαβε έτσι την 3η θέση στον 13ο όμιλο, αφού στον άλλον αγώνα ο Μεσσηνιακός, που βρίσκεται ήδη στη Γ’ Εθνική, έμεινε στο 1-1 με τον Τροιζηνιακό.

Ολοκληρώθηκαν οι φετινές αγωνιστικές υποχρεώσεις για την πρωταθλήτρια Αρκαδίας, η οποία δε μπόρεσε να κερδίσει την άνοδό της στη Γ’ Εθνική. Σε 6 αγώνες η Φαλαισία πέτυχε 2 νίκες, 1 ισοπαλία και 3 ήττες.

Η ομάδα της Αρκαδίας ήταν σε όλο τον αγώνα σαφώς καλύτερη από τον αντίπαλό της. Ο πολύ δυνατός αέρας που φυσούσε εμπόδιζε τις κινήσεις των παικτών και των δύο ομάδων.

Η γηπεδούχος ομάδα ευτύχησε να προηγηθεί αλλά οι παίκτες της Φαλαισίας αντέδρασαν γρήγορα και πέρασαν μπροστά στο σκορ 1-2, με τα γκολ των Κωστόπουλου και Ν. Λυμπερόπουλου. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 2-2 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη μπήκε δυνατά η Φαλαισία και πέτυχε γκολ με τον Δ. Λυμπερόπουλο και τον Ν. Λυμπερόπουλο ξεφεύγοντας με 2-4. Στην συνέχεια η αδράνεια της άμυνας και ο αέρας έδωσαν το δικαίωμα στο Γύθειο να ισοφαρίσει στο 93΄στο τελικό 4-4!

Φαλαισία: Μπραϊμλάρι, Ηλιόπουλος, Παπαδόπουλος, Γιαννακούλιας, Παναγιωτόπουλος, Καρατζαφέρης, Νάνος, Αλπίν, Κωστόπουλος, Ν. Λυμπερόπουλος, Δ. Λυμπερόπουλος