ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΔύσκολη νίκη για τον Πολύβιο με 67-64

Δύσκολη νίκη για τον Πολύβιο με 67-64

Νίκη για τον Πολύβιο με 67-64 την αγωνιστική που πέρασε απέναντι στην μαχητική ομάδα των Γαργαλιάνων .

Το παιχνίδι άρχισε με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ και το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει με 19-19 . Στο ίδιο τέμπο συνέχισε και το δεύτερο δεκάλεπτο και έτσι έληξε το πρώτο ημίχρονο με ελαφρύ προβάδισμα του Πολυβίου με 42-38 .

Στο δεεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έφτασε και σε διαφορά 12 πόντων , την οποία μείωσε η ομάδα των Γαργαλιάνων με το παιχνίδι να λήγει με το τελικό 67-64.

Επιθετικά για τον Πολύβιο καλύτεροι  οι Φραγγέας με 17(2), Απέργης με 15(3) και Τρυφωνόπουλος με 15(3) ξεχώρισαν, την ώρα που για τους «φιλοξενούμενους»καλύτεροι ήταν οι Τσαγκάνης με 23(1) και Γερμανός με 20(4).

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-19 (Α’), 42-38 (Β’), 56-51 (Γ’), 67-64 (Δ’).
ΠΟΛΥΒΙΟΣ ΑΕΜ (Αργύρης Τσώνης): Κωστάπαππας 5(1), Ανδριόπουλος 3(1), Φραγγέας 17(2), Τρυφωνόπουλος 13(3), Μπαλιώτης, Σπύρου, Ραυτόγιαννης 1, Βούλγαρης 12, Λαζαρακόπουλος 1, Σιαμπάνης, Απέργης 15(3), Μαλούγεβ.
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ (Γερμανός): Γερμανός Π., Τσαγκάρης, Ζευγίτης 1, Ψυμάρνος, Δημητρακόπουλος 2, Τσαγκάνης 23(1), Χαντζής 6(1), Γερμανός 20(4), Σουρελής, Αναστασόπουλος 10(1), Προσηλιάκος, Βελισσάρης 2.