Ανακήρυξη Πρωτοδικείου για το Δήμο Μεγαλόπολης – Δήμαρχος ο Διονύσης Παπαδόπουλος

4
435

Δημοσιεύθηκε η επίσημη ανακήρυξη για τα αποτελέσματα των Δημοτικών εκλογών στην Μεγαλόπολη και ανακοινώθηκε ότι Δήμαρχος Μεγαλόπολης είναι ο Διονύσιος Παπαδόπουλος. Το Καφενείο της Μεγαλόπολης σας παρουσιάζει ολόκληρο το έγγραφο με την επισήμανση όμως ότι βλέπουμε να υπάρχουν μέσα κάποια σημεία που υπάρχει ασάφεια και θα πρέπει να δοθούν διευκρινίσεις.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι σύμφωνα με τον νόμο και τη σχετική εγκύκλιο ο πάρεδρος της Μεγαλόπολης πρέπει να είναι από τον επιτυχόντα συνδυασμό. Άρα από τον συνδυασμό του κ. Παπαδόπουλου και όχι από τον συνδυασμό του κ. Μπούρα , όπως έχει γραφτεί στην παρακάτω ανακήρυξη!!

δείτε στην σελίδα 54 στην σχετική εγκύκλιο ΕΔΩ

 

Επίσης στην Φαλαισία δίνονται συνολικά 7 έδρες ( 4 Παπαδόπουλος, 2 Μπούρας, 1 Γεωργακόπουλος ) , ενώ στην εγκύκλιο που είχε κυκλοφορήσει τον Απρίλιο από τον κ. Μιχελάκη στην Φαλαισία υπάρχουν 6 έδρες !!

δείτε την σχετική εγκύκλιο ΕΔΩ

…………………………………….

Διαβάστε παρακάτω την ανακήρυξη…..

 

Μετά την διενέργεια των εκλογών της 18ης και 25ης Μαΐου 2014, συνεδρίασε εκτάκτως το πρωτοδικείο Τρίπολης, την Παρασκευή 4 Ιουλίου για την ανακήρυξη επιτυχόντων και επιλαχόντων συνδυασμών, για το δήμο Μεγαλόπολης. Αναλυτικά σας παρατίθενται στη συνέχεια όλα τα τακτικά και αναπληρωματικά μέλη αναπληρωματικών Δημοτικών Συμβούλων, των τακτικών και αναπληρωματικών Συμβούλων των Τοπικών Κοινοτήτων, καθώς και των Εκπροσώπων των Τοπικών Κοινοτήτων με τους αναπληρωματικούς τους.

Συγκροτήθηκε από τους Δικαστές Βασιλική Ταφύλη, Πρόεδρο Πρωτοδικών, Σταμάτιο Ρήγα, Πρωτοδίκη, Θωμά Παπαδογρηγοράκο, Πρωτοδίκη – Εισηγητή, και από τη Γραμματέα, Ελένη Ρούτση.
Συνεδρίασε εκτάκτως δημόσια στο ακροατήριό του στις 4 Ιουλίου 2014, κατόπιν της υπ’ αριθμ. 139/2014 πράξεως της Προέδρου Πρωτοδικών Τριπόλεως, για να προβεί, σύμφωνα με την διάταξη του άρθρου 44 του Ν. 3852/2010, στην ανακήρυξη του επιτυχόντος και επιλαχόντων συνδυασμών, του Δημάρχου, των τακτικών και αναπληρωματικών Δημοτικών Συμβούλων, των τακτικών και αναπληρωματικών Συμβούλων των Τοπικών Κοινοτήτων, καθώς και των Εκπροσώπων των Τοπικών Κοινοτήτων με τους αναπληρωματικούς τους, στο Δήμο ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ, μετά την διενέργεια των εκλογών της 18ης και 25ης Μαΐου 2014.

ΣΚΕΦΘΗΚΕ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΜΟ
Επειδή παραδεκτώς και νομίμως, κατά το άρθρο 44 ν. 3852/2010, το παρόν Δικαστήριο επιλαμβάνεται της προκείμενης υπόθεσης περί επικύρωσης των αποτελεσμάτων των εκλογών που έγιναν στις 18 και 25 Μαΐου 2014, για την ανάδειξη δημοτικών αρχών στον Δήμο ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ, δεδομένου ότι τηρήθηκε η προδικασία που ορίζεται στα άρθρα 42 και 43 ν. 3852/2010.

Σύμφωνα με την διάταξη του άρθρου 31 παρ. 1 ν. 3852/2010, στις εκλογές των Δημάρχων και Δημοτικών Συμβούλων θεωρείται επιτυχών συνδυασμός αυτός που πλειοψήφησε με ποσοστό μεγαλύτερο του πενήντα τοις εκατό (50% + 1 ψήφο) του συνόλου των έγκυρων ψηφοδελτίων, επιλαχόντες όσοι συνδυασμοί έλαβαν έστω και μία έδρα, ενώ Δήμαρχος εκλέγεται ο επικεφαλής του επιτυχόντος συνδυασμού. Σύμφωνα με την διάταξη του άρθρου 33 παρ. 1 ν. 3852/2010, εάν κανένας συνδυασμός δεν συγκεντρώσει την απόλυτη πλειοψηφία του συνολικού αριθμού των έγκυρων ψηφοδελτίων, η ψηφοφορία επαναλαμβάνεται την επόμενη Κυριακή ανάμεσα μόνο στους υποψήφιους Δημάρχους των δύο συνδυασμών που έλαβαν τις περισσότερες ψήφους.

Επιτυχών θεωρείται ο υποψήφιος Δήμαρχος και ο συνδυασμός του που συγκέντρωσε στην επαναληπτική ψηφοφορία την απόλυτη πλειοψηφία ολόκληρου του αριθμού των έγκυρων ψηφοδελτίων. Εάν στην επαναληπτική ψηφοφορία οι δύο συνδυασμοί ισοψηφήσουν, το αρμόδιο Πρωτοδικείο διενεργεί κλήρωση για την ανάδειξη του επιτυχόντος συνδυασμού. Σε περίπτωση ισοψηφίας στην πρώτη θέση κατά την αρχική ψηφοφορία δύο ή περισσότερων συνδυασμών, στην επαναληπτική ψηφοφορία μετέχουν οι υποψήφιοι Δήμαρχοι όλων των συνδυασμών που ισοψήφησαν (άρθρο 33 παρ. 5 ν. 3852/2010).

Σε περίπτωση ισοψηφίας στην δεύτερη θέση κατά την αρχική ψηφοφορία δύο ή περισσότερων συνδυασμών, στην επαναληπτική μετέχουν ο υποψήφιος Δήμαρχος του πρώτου σε αριθμό έγκυρων ψηφοδελτίων συνδυασμού και οι υποψήφιοι Δήμαρχοι των συνδυασμών που ισοψήφησαν στη δεύτερη θέση (άρθρο 33 παρ. 6 ν. 3852/2010). Στις ανωτέρω περιπτώσεις, επιτυχών θεωρείται ο υποψήφιος Δήμαρχος και ο συνδυασμός του που έλαβαν στην επαναληπτική ψηφοφορία την σχετική πλειοψηφία. Εάν στην ψηφοφορία αυτή ισοψηφήσουν δύο υποψήφιοι Δήμαρχοι, το αρμόδιο Δικαστήριο διενεργεί κλήρωση για την ανάδειξη του επιτυχόντος Δημάρχου και του συνδυασμού του. Εάν ισοψηφήσουν περισσότεροι από δύο συνδυασμοί, το Πρωτοδικείο διενεργεί κλήρωση για την ανάδειξη του επιτυχόντος Δημάρχου και του συνδυασμού του και εκείνου που θα συμμετάσχει στην Β΄ κατανομή (άρθρο 33 παρ. 7 ν. 3852/2010).

Σύμφωνα, δε, με τη διάταξη του άρθρου 33 παρ. 2 ν. 3852/2010, οι έδρες των Δημοτικών Συμβουλίων κατανέμονται, σε περίπτωση επαναληπτικής ψηφοφορίας, στους συνδυασμούς που συμμετέχουν στις εκλογές, σε δύο φάσεις, που ονομάζονται κατανομές. Στην πρώτη (Α΄) κατανομή διανέμονται οι μισές έδρες του Δημοτικού Συμβουλίου. Το κλάσμα που προκύπτει στρογγυλοποιείται στην αμέσως μεγαλύτερη μονάδα. Στην δεύτερη (Β΄) κατανομή διανέμονται οι υπόλοιπες. Με βάση τον αριθμό των εδρών των Δημοτικών Συμβουλίων, οι έδρες που αναλογούν σε καθεμία από τις δύο αυτές κατανομές έχουν ως εξής: για τα 13μελή Συμβούλια οι έδρες της Α΄ κατανομής είναι 7 και της Β΄ κατανομής 6, για τα 17μελή Συμβούλια 9 και 8 αντίστοιχα, για τα 21μελή Συμβούλια 11 και 10 αντίστοιχα, για τα 27μελή Συμβούλια 14 και 13 αντίστοιχα, για τα 33μελή Συμβούλια 17 και 16 αντίστοιχα, για τα 41μελή Συμβούλια 21 και 20 αντίστοιχα, για τα 45μελή Συμβούλια 23 και 22 αντίστοιχα, για τα 49μελή Συμβούλια 25 και 24 αντίστοιχα.

Οι έδρες της Α΄ κατανομής κατανέμονται αναλογικά στους συνδυασμούς που συμμετέχουν στις εκλογές σύμφωνα με την ακόλουθη διαδικασία (άρθρο 33 παρ. 3 ν. 3852/2010): Το σύνολο των έγκυρων ψηφοδελτίων που έλαβαν σε όλα τα εκλογικά τμήματα του Δήμου όλοι οι συνδυασμοί που συμμετείχαν στις εκλογές στην αρχική ψηφοφορία διαιρείται με τον αριθμό των εδρών της Α΄ κατανομής. Το πηλίκο της διαίρεσης, αυξημένο κατά μία μονάδα, παραλειπομένου του κλάσματος, αποτελεί το εκλογικό μέτρο της Α΄ κατανομής. Ο αριθμός των έγκυρων ψηφοδελτίων κάθε συνδυασμού διαιρείται στη συνέχεια με το εκλογικό μέτρο και καθένας τους καταλαμβάνει τόσες έδρες όσο είναι το ακέραιο πηλίκο της διαίρεσης. Εάν οι έδρες που καταλαμβάνουν οι συνδυασμοί με την προηγούμενη διαδικασία είναι λιγότερες από τις προς διάθεση της Α΄ κατανομής, οι έδρες που απομένουν διανέμονται ανά μία μεταξύ των επιλαχόντων συνδυασμών, ανάλογα με τα αχρησιμοποίητα υπόλοιπά τους. Εάν συνδυασμοί έχουν ίσο αριθμό αχρησιμοποίητων υπολοίπων, διενεργείται κλήρωση.

Εάν και μετά την διανομή εδρών με βάση τα αχρησιμοποίητα υπόλοιπα παραμένουν αδιάθετες έδρες, κατανέμονται ανά μία κατά σειρά, ανάλογα με το συνολικό αριθμό των έγκυρων ψηφοδελτίων κάθε επιλαχόντος συνδυασμού. Εάν κανένας από τους συνδυασμούς που συμμετέχουν στις εκλογές στην αρχική ψηφοφορία δεν συγκεντρώσει το εκλογικό μέτρο ή αν μόνον ένας το έχει συγκεντρώσει, τότε στην Α΄ κατανομή συμμετέχουν οπωσδήποτε οι δύο συνδυασμοί που έχουν λάβει το μεγαλύτερο αριθμό έγκυρων ψηφοδελτίων (άρθρο 33 παρ. 8 ν. 3852/2010). Για την διάθεση των εδρών της Β΄ κατανομής υπολογίζεται, αρχικά, πόσες από τις έδρες αυτές πρέπει να προσκυρωθούν στον επιτυχόντα συνδυασμό, ώστε να συγκεντρώσει συνολικά, συνυπολογιζομένων και των εδρών που απονεμήθηκαν σε αυτόν από την Α΄ κατανομή, τα τρία πέμπτα (3/5) του συνόλου των εδρών.

Οι έδρες της Β΄ κατανομής που απομένουν προς διάθεση, μετά την παραχώρηση των εδρών στον επιτυχόντα συνδυασμό, διατίθενται στον άλλο συνδυασμό που έλαβε μέρος στην επαναληπτική ψηφοφορία. Στην περίπτωση όπου λόγω του μικρού αριθμού εδρών που τους έχουν απονεμηθεί από την Α΄ κατανομή, ο επιτυχών συνδυασμός δεν μπορεί να συμπληρώσει τον αριθμό των τριών πέμπτων (3/5) του συνόλου των εδρών, προσκυρώνονται σε αυτόν όλες οι έδρες της Β΄ κατανομής και δεν γίνεται καμία μεταβολή στη διάθεση των εδρών της Α΄ κατανομής ανάμεσα στους υπόλοιπους συνδυασμούς (άρθρο 33 παρ. 4 ν. 3852/2010).

Περαιτέρω, σύμφωνα με τη διάταξη του άρθρου 34 του ως άνω νόμου, οι έδρες του Δημοτικού Συμβουλίου σε Δήμο που έχει περισσότερες από μία Εκλογικές Περιφέρειες κατανέμονται μεταξύ του επιτυχόντος και των επιλαχόντων συνδυασμών, σύμφωνα με το αποτέλεσμα της πρώτης ψηφοφορίας, ως εξής: Η κατανομή ξεκινά αποδίδοντας στον επιτυχόντα συνδυασμό σε κάθε Εκλογική Περιφέρεια μία έδρα, εφόσον έχουν ανακηρυχθεί υποψήφιοί του στην οικεία Εκλογική Περιφέρεια. Στη συνέχεια, αρχίζοντας από το μικρότερο σε εκλογική δύναμη συνδυασμό, ο οποίος εξασφάλισε συμμετοχή στο Δημοτικό Συμβούλιο, ο αριθμός των έγκυρων ψηφοδελτίων του στο Δήμο διαιρείται με τον αριθμό των εδρών που δικαιούται και το ακέραιο πηλίκο της διαίρεσης, προσαυξημένο κατά μία μονάδα, αποτελεί το εκλογικό μέτρο.

Ο αριθμός των έγκυρων ψηφοδελτίων του διαιρείται σε κάθε Εκλογική Περιφέρεια με το εκλογικό του μέτρο και ο συνδυασμός καταλαμβάνει τόσες έδρες όσο είναι το ακέραιο πηλίκο της διαίρεσης. Εάν ο συνδυασμός εξακολουθεί να δικαιούται έδρες στο Δημοτικό Συμβούλιο, ο αριθμός τους συμπληρώνεται με τη διάθεση ανά μίας από κάθε Εκλογική Περιφέρεια, όπου διατηρεί το μεγαλύτερο, κατά φθίνουσα σειρά, αδιάθετο υπόλοιπο ψηφοδελτίων. Στην περίπτωση κατά την οποία δεν έχουν ανακηρυχθεί υποψήφιοί του σε μια Εκλογική περιφέρεια, οι έδρες αυτές παραμένουν κενές, δεν προσκυρώνονται στον επιτυχόντα συνδυασμό και μειώνεται ανάλογα ο αριθμός των μελών του Δημοτικού Συμβουλίου (άρθρο 34 παρ. 2 ν. 3852/2010).

Εάν σε κάθε Εκλογική Περιφέρεια υπάρχουν τόσες διαθέσιμες έδρες όσες δικαιούται ο συνδυασμός, τις καταλαμβάνει όλες και ο αριθμός τους αφαιρείται από τις διαθέσιμες της Περιφέρειας. Εάν δεν υπάρχει επαρκής αριθμός, στο συνδυασμό κατακυρώνονται μόνον οι διαθέσιμες έδρες. Εάν μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας αυτής παραμένουν αδιάθετες για τον συνδυασμό έδρες, κατανέμονται ανά μία κατά σειρά στις Εκλογικές Περιφέρειες, όπου ο συνδυασμός διατηρεί το μεγαλύτερο, κατά φθίνουσα σειρά, αδιάθετο υπόλοιπο ψηφοδελτίων (άρθρο 34 παρ. 3 ν. 3852/2010). Οι έδρες που κατανέμονται σύμφωνα με τα παραπάνω αφαιρούνται από τις διαθέσιμες της Εκλογικής Περιφέρειας. Με την ίδια διαδικασία κατανέμονται οι έδρες σε κάθε Εκλογική Περιφέρεια για καθέναν από τους άλλους επιλαχόντες συνδυασμούς κατά αύξουσα σειρά εκλογής. Οι έδρες που παραμένουν αδιάθετες σε κάθε Εκλογική Περιφέρεια μετά την ολοκλήρωση της παραπάνω διαδικασίας και για όλους τους επιλαχόντες συνδυασμούς καταλαμβάνονται από τον επιτυχόντα συνδυασμό, εφόσον έχουν ανακηρυχθεί υποψήφιοί του στις αντίστοιχες Εκλογικές Περιφέρειες. Τυχόν αδιάθετες έδρες δεν κατανέμονται και μειώνεται αναλόγως ο αριθμός των μελών του δημοτικού συμβουλίου (άρθρο 34 παρ. 6 ν. 3852/2010).

Σύμφωνα με τη διάταξη του άρθρου 33 παρ. 9 ν. 3852/2010, οι τακτικοί και αναπληρωματικοί Δημοτικοί Σύμβουλοι εκλέγονται με βάση την πρώτη ψηφοφορία, σύμφωνα με τους σταυρούς προτίμησης που έλαβε καθένας στην ψηφοφορία αυτή. Ειδικότερα, κατά το άρθρο 38 του ως άνω νόμου, τακτικοί Δημοτικοί Σύμβουλοι εκλέγονται, από τους υποψηφίους καθενός από τους συνδυασμούς που έλαβαν έστω μία έδρα, κατά σειρά, αυτοί που έλαβαν τους περισσότερους σταυρούς προτίμησης, με την επιφύλαξη των διατάξεων του άρθρου 35 του ως άνω νόμου. Οι υποψήφιοι Δήμαρχοι των επιλαχόντων συνδυασμών θεωρούνται πρώτοι επιτυχόντες Σύμβουλοι των συνδυασμών τους. Σε περίπτωση που ο συνδυασμός καταλαμβάνει έδρες σε περισσότερες Εκλογικές Περιφέρειες, ο υποψήφιος Δήμαρχος λαμβάνει την έδρα της Εκλογικής Περιφέρειας, όπου ο συνδυασμός έλαβε τις περισσότερες έδρες. Σε περίπτωση ίσου αριθμού εδρών σε περισσότερες Περιφέρειες, τότε λαμβάνει την έδρα αυτής στην οποία ο συνδυασμός έλαβε τις περισσότερες ψήφους.

Σε περίπτωση όπου σε περισσότερες Περιφέρειες ο συνδυασμός έλαβε ίσο αριθμό ψήφων, διενεργείται κλήρωση. Οι λοιποί υποψήφιοι του επιτυχόντος και των επιλαχόντων συνδυασμών είναι αναπληρωματικοί των τακτικών Συμβούλων της Εκλογικής τους Περιφέρειας με την σειρά των σταυρών προτίμησης (άρθρο 38 παρ. 2 ν. 3852/2010). Εάν οι υποψήφιοι του ίδιου συνδυασμού ισοψηφήσουν, το αρμόδιο Πρωτοδικείο διενεργεί κλήρωση (άρθρο 38 παρ. 3 ν. 3852/2010).

Σύμφωνα με την διάταξη του άρθρου 37 ν. 3852/2010, στις εκλογές των Συμβουλίων Τοπικής Κοινότητας η κατανομή των εδρών γίνεται αναλογικά, μεταξύ όλων των συνδυασμών που συμμετέχουν στις εκλογές και έχουν υποψηφίους για το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας, με τον ακόλουθο τρόπο:

Το σύνολο των έγκυρων ψηφοδελτίων που έλαβαν στην Τοπική Κοινότητα όλοι μαζί οι συνδυασμοί που συμμετείχαν στις εκλογές και είχαν υποψηφίους για το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας διαιρείται με τον αριθμό των εδρών του Συμβουλίου Τοπικής Κοινότητας, αυξημένο κατά μία μονάδα. Το πηλίκο που προκύπτει, παραλειπομένου του κλάσματος, αποτελεί το εκλογικό μέτρο. Ο αριθμός των έγκυρων ψηφοδελτίων κάθε συνδυασμού διαιρείται στη συνέχεια με το εκλογικό μέτρο και κάθε συνδυασμός καταλαμβάνει τόσες έδρες, όσο και το ακέραιο πηλίκο αυτής της διαίρεσης.

Εάν οι έδρες που καταλαμβάνουν οι συνδυασμοί που συμμετέχουν στην κατανομή με την προηγούμενη διαδικασία είναι λιγότερες από τις προς διάθεση έδρες, οι έδρες που απομένουν διανέμονται ανά μία μεταξύ όλων αυτών των συνδυασμών, ανάλογα με τα αχρησιμοποίητα υπόλοιπα που έχουν. Αν οι συνδυασμοί αυτοί ή μερικοί από αυτούς έχουν ίσο αριθμό αχρησιμοποίητων υπολοίπων, γίνεται κλήρωση. Αν και μετά τη διανομή των εδρών με βάση τα αχρησιμοποίητα υπόλοιπα παραμένουν αδιάθετες έδρες, αυτές κατανέμονται ανά μία, ανάλογα με το συνολικό αριθμό των έγκυρων ψηφοδελτίων που έλαβε κάθε συνδυασμός. Αν οι έδρες που καταλαμβάνουν οι συνδυασμοί με το εκλογικό μέτρο είναι περισσότερες από τις προς διάθεση έδρες, η πλεονάζουσα έδρα αφαιρείται από το συνδυασμό που έχει το μικρότερο σχετικώς υπόλοιπο έγκυρων ψηφοδελτίων.

Σε περίπτωση ίσου αριθμού έγκυρων ψηφοδελτίων δύο ή και περισσότερων συνδυασμών, ενεργείται μεταξύ αυτών κλήρωση από το αρμόδιο Πρωτοδικείο. Αν έχει ανακηρυχθεί ένας μόνο συνδυασμός για το Συμβούλιο της Τοπικής Κοινότητας, ο Πρόεδρος του Συμβουλίου Τοπικής Κοινότητας και οι Σύμβουλοι της Τοπικής Κοινότητας εκλέγονται από το μοναδικό αυτό συνδυασμό. Οι πρώτοι κατά σειρά σε σταυρούς προτίμησης, μέχρι να συμπληρωθεί ο αριθμός των εδρών του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας, εκλέγονται τακτικοί Σύμβουλοι και οι υπόλοιποι αναπληρωματικοί (άρθρο 37 παρ. 2 ν. 3852/2010).

Αν έχουν ανακηρυχθεί δύο μόνο συνδυασμοί για το Συμβούλιο Τοπικής Κοινότητας ή για τον Εκπρόσωπο Τοπικής Κοινότητας και ισοψηφήσουν, το Πρωτοδικείο ενεργεί κλήρωση για ανάδειξη του πλειοψηφούντος συνδυασμού. Στην περίπτωση αυτή στα τριμελή Συμβούλια Τοπικής Κοινότητας κατανέμονται στον πλειοψηφούντα συνδυασμό δύο (2) έδρες και στον επιλαχόντα συνδυασμό μία (1) έδρα. Την έδρα Εκπροσώπου Τοπικής Κοινότητας λαμβάνει ο συνδυασμός που πλειοψήφησε (άρθρο 37 παρ. 3 ν. 3852/2010).

Αν ισοψηφήσουν περισσότεροι από δύο συνδυασμοί, το Πρωτοδικείο ενεργεί κλήρωση, οπότε στα τριμελή Συμβούλια Τοπικής Κοινότητας ο πρώτος συνδυασμός εκλέγει τον Πρόεδρο της Τοπικής Κοινότητας και οι άλλοι συνδυασμοί από έναν Σύμβουλο Τοπικής Κοινότητας. Αν ισοψηφήσουν περισσότεροι από δύο συνδυασμοί για τον Εκπρόσωπο της Τοπικής Κοινότητας, το Πρωτοδικείο ενεργεί κλήρωση για ανάδειξη του πλειοψηφούντος συνδυασμού, ο οποίος και λαμβάνει την έδρα του Εκπροσώπου της Τοπικής Κοινότητας. Αν υποψήφιοι του ίδιου συνδυασμού ισοψηφήσουν, το Πρωτοδικείο ενεργεί κλήρωση (άρθρο 37 παρ. 4 ν. 3852/2010). Ωστόσο, δεν προβλέπεται από το νόμο, η περίπτωση κατά την οποία, σε μία τοπική κοινότητα με τριμελές συμβούλιο, ο επιτυχών συνδυασμός δικαιούται κατά την κατανομή των εδρών του τριμελούς συμβουλίου να λάβει δύο έδρες, έχει όμως ανακηρυχθεί ένας υποψήφιός του. Υφίσταται, επομένως, ένα ακούσιο κενό στο νόμο, το οποίο πρέπει να καλυφθεί με αναλογική εφαρμογή της διάταξης που ρυθμίζει κάποια παρόμοια περίπτωση. Καταλληλότερη προς το σκοπό αυτό, κρίνεται η διάταξη του άρθρου 34 παρ. 2 εδ. δ΄, η οποία ρυθμίζει την περίπτωση που σε μία εκλογική περιφέρεια δεν έχουν ανακηρυχθεί υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι ενός επιλαχόντος συνδυασμού, ο οποίος κανονικά θα δικαιούτο να λάβει έδρες και σύμφωνα με την οποία οι έδρες αυτές παραμένουν κενές, δεν προσκυρώνονται στον επιτυχόντα συνδυασμό και μειώνεται ανάλογα ο αριθμός των μελών του δημοτικού συμβουλίου.

Η διάταξη αυτή εκφράζει τη βούληση και τη λύση που έδωσε ο νομοθέτης στην περίπτωση της μη ανακήρυξης υποψηφίων δημοτικών συμβούλων επιλαχόντος συνδυασμού σε μια εκλογική περιφέρεια. Κατά συνέπεια, εάν σε μία τοπική κοινότητα δεν έχουν ανακηρυχθεί υποψήφιοι σύμβουλοι τοπικής κοινότητας ενός συνδυασμού, ο οποίος κανονικά θα δικαιούτο να λάβει έδρες, οι έδρες αυτές παραμένουν κενές και μειώνεται ανάλογα ο αριθμός των μελών του συμβουλίου της τοπικής κοινότητας, κατά ανάλογη εφαρμογή της διάταξης του άρθρου 34 παρ.2 εδ.δ΄του ν.3852/2010.

Τέλος, σύμφωνα με την διάταξη του άρθρου 40 ν. 3852/2010, τακτικοί Σύμβουλοι του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας εκλέγονται από τους υποψηφίους κάθε συνδυασμού, κατά σειρά, αυτοί που έλαβαν τους περισσότερους σταυρούς προτίμησης. Εκπρόσωπος Τοπικής Κοινότητας εκλέγεται από τους υποψηφίους του συνδυασμού που πλειοψήφησε αυτός που έλαβε τους περισσότερους σταυρούς προτίμησης. Πρόεδρος του Συμβουλίου της Τοπικής Κοινότητας είναι ο υποψήφιος Σύμβουλος του πλειοψηφήσαντος συνδυασμού, ο οποίος έχει λάβει τους περισσότερους σταυρούς προτίμησης. Οι λοιποί υποψήφιοι είναι αναπληρωματικοί των τακτικών Συμβούλων της Τοπικής Κοινότητας ή του Εκπροσώπου της Τοπικής Κοινότητας. Αν οι υποψήφιοι του ίδιου συνδυασμού ισοψηφήσουν, το Πρωτοδικείο διενεργεί κλήρωση..
Στην προκειμένη περίπτωση, με την υπ’ αριθ. 9/2014 απόφαση του παρόντος Δικαστηρίου ( όπως αυτή διορθώθηκε με την υπ’ αριθ. 12/2014 απόφαση του ιδίου Δικαστηρίου ), ανακηρύχθηκαν, για τις Δημοτικές Εκλογές της 18ης Μαΐου 2014, στο Δήμο Μεγαλόπολης, κατ’ εφαρμογή του άρθρου 20 παρ. 1 ν. 3852/2010, οι συνδυασμοί υποψήφιων Δημάρχων, Δημοτικών Συμβούλων, Συμβούλων Δημοτικής Κοινότητας, Συμβούλων Τοπικών Κοινοτήτων, καθώς και Εκπροσώπων Τοπικών Κοινοτήτων.

Ο Δήμος Μεγαλόπολης απαρτίζεται από τις ακόλουθες τρεις Εκλογικές Περιφέρειες:

1. Την Εκλογική Περιφέρεια της Δημοτικής Ενότητας Γόρτυνος με 2 έδρες Δημοτικών Συμβούλων, η οποία αποτελείται από: α) την Τοπική Κοινότητα Ατσιχόλου, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, β) την Τοπική Κοινότητα Ζώνης, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, γ) την Τοπική Κοινότητα Καριταίνης, όπου συγκροτείται 3μελές Συμβούλιο, δ) την Τοπική Κοινότητα Κατσίμπαλη, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ε) την Τοπική Κοινότητα Κουρουνιού, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, στ) την Τοπική Κοινότητα Κυπαρισσίων, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ζ) την Τοπική Κοινότητα Κωτιλίου, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, η) την Τοπική Κοινότητα Μαράθων ( πρώην Βλαχορράπτη ), όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, θ) την Τοπική Κοινότητα Μαυριών, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της και ι) την Τοπική Κοινότητα Σαρακινίου, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της.

2. Την Εκλογική Περιφέρεια της Δημοτικής Ενότητας Μεγαλόπολης με 18 έδρες Δημοτικών Συμβούλων, η οποία αποτελείται από: α) την Τοπική Κοινότητα Ανθοχωρίου, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, β) την Τοπική Κοινότητα Άνω Καρυών, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, γ) την Τοπική Κοινότητα Βάγγου, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, δ) Βάστα, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ε) την Τοπική Κοινότητα Γέφυρας, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, στ) την Τοπική Κοινότητα Θωκνίας, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ζ) την Τοπική Κοινότητα Ίσαρη, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, η) την Τοπική Κοινότητα Ισώματος Καρυών, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, θ) την Τοπική Κοινότητα Καράτουλα, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ι) την Τοπική Κοινότητα Καστανοχωρίου, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ια) την Τοπική Κοινότητα Κάτω Καρυών, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ιβ) την Τοπική Κοινότητα Λυκαίου, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ιγ) την Τοπική Κοινότητα Λυκοσούρας, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ιδ) την Τοπική Κοινότητα Λυκοχίων, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ιε) την Τοπική Κοινότητα Μακρυσίου, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ιστ) την Τοπική Κοινότητα Μαλλωτών, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ιζ) την Τοπική Κοινότητα Μαραθούσσης, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ιη) την Δημοτική Κοινότητα Μεγαλόπολης, όπου συγκροτείται 5μελές Συμβούλιο, ιθ) την Τοπική Κοινότητα Νέας Εκκλησούλας, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, κ) την Τοπική Κοινότητα Νεοχωρίου Λυκοσούρας, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, κα) την Τοπική Κοινότητα Παραδεισίων, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, κβ) την Τοπική Κοινότητα Περιβολίων, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, κγ) την Τοπική Κοινότητα Πλάκας, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, κδ) την Τοπική Κοινότητα Ραψομμάτη, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, κε) την Τοπική Κοινότητα Σουλίου, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, κστ) την Τοπική Κοινότητα Σούλου, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, κζ) την Τοπική Κοινότητα Τριλόφου, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, κη) την Τοπική Κοινότητα Τριποτάμου, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, κθ) την Τοπική Κοινότητα Χιράδων, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, λ) την Τοπική Κοινότητα Χράνων, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της και λα) την Τοπική Κοινότητα Χωρέμη, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της.
3. Την Εκλογική Περιφέρεια της Δημοτικής Ενότητας Φαλαισίας με 7 έδρες Δημοτικών Συμβούλων, η οποία αποτελείται από:

α) την Τοπική Κοινότητα Ακόβου, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, β) την Τοπική Κοινότητα Αναβρυτού, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, γ) την Τοπική Κοινότητα Ανεμοδουρίου, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, δ) την Τοπική Κοινότητα Βελιγοστής, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ε) την Τοπική Κοινότητα Βουτσαρά, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, στ) την Τοπική Κοινότητα Γιανναίων, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ζ) την Τοπική Κοινότητα Γραικού, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, η) την Τοπική Κοινότητα Δυρραχίου, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, θ) την Τοπική Κοινότητα Ελληνίτσας, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ι) την Τοπική Κοινότητα Καμάρας, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ια) την Τοπική Κοινότητα Λεονταρίου, όπου συγκροτείται 3μελές Συμβούλιο, ιβ) την Τοπική Κοινότητα Λεπτινίου, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ιγ) την Τοπική Κοινότητα Νεοχωρίου Φαλαισίας, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ιδ) την Τοπική Κοινότητα Πετρίνας, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ιε) την Τοπική Κοινότητα Ποταμιάς, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ιστ) την Τοπική Κοινότητα Ρουτσίου, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ιζ) την Τοπική Κοινότητα Σκορτσινού, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ιη) την Τοπική Κοινότητα Σουλαρίου, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της, ιθ) την Τοπική Κοινότητα Τουρκολέκα, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της και κ) την Τοπική Κοινότητα Φαλαισίας, όπου εκλέγεται ένας εκπρόσωπός της.

Οι συνδυασμοί των υποψηφίων Δημάρχων, Δημοτικών Συμβούλων, Συμβούλων Δημοτικής Κοινότητας, Συμβούλων Τοπικών Κοινοτήτων, καθώς και Εκπροσώπων Τοπικών Κοινοτήτων στο Δήμο Μεγαλόπολης, οι οποίοι ανακηρύχθηκαν με την προαναφερόμενη απόφαση του παρόντος Δικαστηρίου και συμμετείχαν στις εκλογές της 18ης Μαΐου 2014 είναι οι εξής: 1) ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ », 2) « ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ », 3) « ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ » και 4) « ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ », με υποψηφίους που ανακηρύχθηκαν με την ως άνω δικαστική απόφαση στις Εκλογικές Περιφέρειες και Τοπικές Κοινότητες του ως άνω Δήμου. Μετά τη διεξαγωγή της ψηφοφορίας η Πρόεδρος Πρωτοδικών Τρίπολης, με την υπ’ αριθ 99/2014 πράξη της, κατήρτισε, σύμφωνα με το άρθρο 42 ν. 3852/2010, το σχετικό πίνακα αποτελεσμάτων, από τον οποίο προκύπτει ότι το σύνολο των εγκύρων ψηφοδελτίων ανήλθε σε 8850 και καθένας από τους παραπάνω συνδυασμούς έλαβε :

1. Ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 3426 ψήφους.
2. Ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 3160 ψήφους.
3. Ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 1872 ψήφους.
4. Ο συνδυασμός « ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 392 ψήφους.

Με βάση τα ως άνω αποτελέσματα, δεδομένου ότι κανείς συνδυασμός δεν πλειοψήφησε με ποσοστό μεγαλύτερο του πενήντα τοις εκατό ( 50% + 1 ψήφο ) του συνόλου των εγκύρων ψηφοδελτίων, η ψηφοφορία επαναλήφθηκε την επόμενη Κυριακή, 25 Μαΐου 2014, ανάμεσα στους υποψηφίους Δημάρχους των δύο συνδυασμών που έλαβαν τις περισσότερες ψήφους. Μετά τη διεξαγωγή της ανωτέρω επαναληπτικής ψηφοφορίας η Πρόεδρος Πρωτοδικών Τρίπολης, με την υπ’ αριθ. 107/2014 πράξη της, κατήρτισε, σύμφωνα με το άρθρο 42 ν. 3852/2010, πίνακα αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας, από τον οποίο προκύπτει ότι το σύνολο των εγκύρων ψηφοδελτίων ανήλθε σε 8.039 και καθένας από τους συμμετέχοντες στην επαναληπτική ψηφοφορία της 25 Μαΐου 2014 συνδυασμός έλαβε:

1. Ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 4027 ψήφους.
2. Ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 4012ψήφους.

Με βάση τα ως άνω αποτελέσματα, επιτυχών είναι ο συνδυασμός που συγκέντρωσε στην επαναληπτική ψηφοφορία την απόλυτη πλειοψηφία
ολόκληρου του αριθμού των εγκύρων ψηφοδελτίων και επιλαχόντες είναι όσοι συνδυασμοί έλαβαν έστω και μία έδρα. Περαιτέρω, οι έδρες του Δημοτικού Συμβουλίου κατανέμονται ως εξής:

ΠΡΩΤΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ

1. Ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » λαμβάνει 5 έδρες.
2. Ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» λαμβάνει 5 έδρες.
3. Ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» λαμβάνει 3 έδρες.
4. Ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » λαμβάνει 1 έδρα.

ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ

1. Ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» λαμβάνει 11 έδρες,
2. Ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» λαμβάνει 2 έδρες.

Κατά συνέπεια, Δήμαρχος του Δήμου ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ εκλέγεται ο υποψήφιος Δήμαρχος του επιτυχόντος συνδυασμού «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ », ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ, και με την παρούσα κατατάσσονται οι τακτικοί και αναπληρωματικοί Δημοτικοί Σύμβουλοι κάθε συνδυασμού, ως ακολούθως:

1. Στην Εκλογική Περιφέρεια της Δημοτικής Ενότητας Γόρτυνος, ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» λαμβάνει 1 έδρα και ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» επίσης 1 έδρα.
Κατά συνέπεια εκλέγονται ως Δημοτικοί Σύμβουλοι:
Α. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΣ
1. ΓΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 401 σταυρούς.

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΤΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ με 331 σταυρούς.
2. ΤΟΜΠΡΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ με 164 σταυρούς.
3. ΚΑΡΑΛΙΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 120 σταυρούς

Β. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΣ
1. ΤΣΟΥΜΠΛΕΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 342 σταυρούς.

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΜΑΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ με 341 σταυρούς
2. ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΡΑ ΜΑΡΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 295 σταυρούς
3. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΑΠΑΓΙΩΤΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 82 σταυρούς

2. Στην Εκλογική Περιφέρεια της Δημοτικής Ενότητας Μεγαλόπολης , ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» λαμβάνει 11 έδρες, ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» λαμβάνει 4 έδρες, ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» λαμβάνει 2 έδρες και ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » λαμβάνει 1 έδρα.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:

Α. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
1. ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 623 σταυρούς
2. ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 560 σταυρούς
3. ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 460 σταυρούς
4. ΦΟΥΣΕΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 394 σταυρούς
5. ΒΛΑΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΝΟΤΗΣ) του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ με 391 σταυρούς
6. ΧΙΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 335 σταυρούς.
7. ΚΟΥΡΕΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 321 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
8. ΔΟΥΚΟΥΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 321 σταυρούς
9. ΜΑΡΚΟΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 317 σταυρούς
10. ΚΑΚΚΑΒΑΣ ΠΟΛΥΒΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 265 σταυρούς
11. ΔΑΡΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 230 σταυρούς

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΜΠΑΖΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 226 σταυρούς
2. ΜΑΣΟΥΡΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 184 σταυρούς
3. ΝΙΚΗΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΡΓΥΡΙΟΥ με 175 σταυρούς
4. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΩΣΤΑΡΙΔΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ σύζυγος ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 160 σταυρούς
5. ΚΟΥΤΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 144 σταυρούς
6. ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ με 137 σταυρούς
7. ΣΠΥΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΠΑΠΑΚΙΑΣ) του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ με 128 σταυρούς
8. ΛΕΦΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 120 σταυρούς
9. ΒΡΟΝΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 118 σταυρούς
10. ΖΟΥΖΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 100 σταυρούς
11. ΚΑΝΤΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 77 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
12. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 77 σταυρούς
13. ΜΠΕΡΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 60 σταυρούς
14. ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΟΥΡΚΟΥΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΙΩΑΝΝΗ με 55 σταυρούς
15. ΛΑΓΟΥΔΗ-ΚΑΛΟΜΑΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ με 49 σταυρούς
16. ΠΑΝΑΝΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 48 σταυρούς
17. ΚΑΤΣΟΥΛΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ με 37 σταυρούς
18. ΠΕΡΔΙΚΗ – ΑΓΓΕΛΟΝΙΔΗ ΑΝΝΑ του ΔΗΜΟΥ με 27 σταυρούς
19. ΤΣΙΚΟΥΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 25 σταυρούς
20. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ, με 24 σταυρούς
21. ΑΥΓΕΡΙΝΟΥ-ΣΙΚΑΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ σύζυγος ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ με 23 σταυρούς
22. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 10 σταυρούς

Β. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
1. ΜΠΟΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (υποψήφιος Δήμαρχος)
2. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΝΙΚΗΤΑ με 874 σταυρούς
3. ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΝΕΛΛΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ με 532 σταυρούς
4. ΓΑΛΑΝΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 518 σταυρούς

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΜΠΕΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ με 310 σταυρούς
2. ΜΥΡΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ με 300 σταυρούς
3. ΚΟΥΤΣΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 295 σταυρούς
4. ΚΟΥΡΟΥΝΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ με 284 σταυρούς
5. ΚΛΟΥΚΙΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 276 σταυρούς
6. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 270 σταυρούς
7. ΣΓΟΥΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΗΤΑ με 269 σταυρούς
8. ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 261 σταυρούς
9. ΛΥΓΟΥΡΗ-ΒΑΛΚΑΝΑ ΕΙΡΗΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 253 σταυρούς
10. ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 250 σταυρούς
11. ΜΠΙΛΙΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ με 200 σταυρούς
12. ΜΑΡΚΟΛΕΦΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 194 σταυρούς
13. ΚΟΥΜΟΥΝΔΟΥΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 192 σταυρούς
14. ΤΣΟΛΙΑ-ΜΠΕΛΟΚΑ ΜΥΡΣΙΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 164 σταυρούς
15. ΚΑΡΤΣΩΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 133 σταυρούς
16. ΜΠΑΖΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ με 115 σταυρούς
17. ΠΡΙΛΙΓΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΙΩΑΝΝΗ με 94 σταυρούς
18. ΛΑΔΑΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 86 σταυρούς
19. ΛΩΛΟΥ-ΠΑΓΑΝΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ με 84 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
20. ΜΑΝΤΖΙΩΡΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ με 84 σταυρούς
21. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 79 σταυρούς
22. ΛΑΚΙΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 74 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
23. ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 74 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
24. ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 74 σταυρούς
25. ΖΕΝΕΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ με 73 σταυρούς
26. ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 65 σταυρούς
27. ΣΥΝΤΕΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 63 σταυρούς
28. ΧΑΙΝΑ-ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ με 61 σταυρούς
29. FIRICA-ΣΤΡΑΓΚΑ MARIANNA του MARIN με 39 σταυρούς
30. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 33 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
31. ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ με 33 σταυρούς
32. ΣΙΕΜΠΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 27 σταυρούς

Γ. Από το Συνδυασμό «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
1. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (υποψήφιος Δήμαρχος)
2. ΤΣΙΡΜΠΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 330 σταυρούς

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 190 σταυρούς.
2. ΜΑΝΙΑΤΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 177 σταυρούς
3. ΧΑΒΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ με 176 σταυρούς
4. ΤΣΙΝΤΩΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ με 166 σταυρούς
5. ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΣΙΜΟΥ με 164 σταυρούς
6. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 157 σταυρούς
7. ΚΑΡΒΕΛΑ – ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΗ ΜΑΡΙΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 152 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
8. ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 152 σταυρούς
9. ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 151 σταυρούς
10. ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 149 σταυρούς
11. ΣΤΡΑΓΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 145 σταυρούς
12. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΛΑΜΠΡΟΥ με 133 σταυρούς
13. ΚΑΡΒΟΥΝΙΑΡΗ –ΓΕΩΡΓΑΝΑ ΦΑΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 126 σταυρούς
14. ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 112 σταυρούς
15. ΣΕΦΕΡΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 105 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
16. ΠΑΤΣΙΑΝΤΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΜΑΝΙΑΤΗ) του ΑΡΓΥΡΙΟΥ με 105 σταυρούς
17. ΣΠΑΝΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 91 σταυρούς
18. ΖΑΓΟΥΡΑΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 83 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
19. ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 83 σταυρούς
20. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 82 σταυρούς
21. ΜΑΝΤΖΙΩΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ με 81 σταυρούς
22. ΡΕΤΖΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ με 80 σταυρούς
23. ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΑ ΕΥΣΤΑΘΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ με 77 σταυρούς
24. ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 75 σταυρούς
25. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΜΙΛΤΙΑΔΗ με 71 σταυρούς
26. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΟΥΙΛΙΑΜ- ΒΑΣΙΛHΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 68 σταυρούς
27. ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 66 σταυρούς
28. ΣΙΚΑΛΗΣ ΛΥΜΠΕΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 62 σταυρούς
29. ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 56 σταυρούς
30. ΜΠΑΛΙΚΟΥ-ΒΛΑΧΟΘΑΝΑΣΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ με 44 σταυρούς
31. ΜΠΕΛΔΕΚΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 41 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
32. ΑΣΛΑΜΑΖΙΔΟΥ ΜΠΕΛΑ του ΜΙΧΑΗΛ με 41 σταυρούς
33. ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 40 σταυρούς
34. ΚΟΝΔΥΛΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ με 38 σταυρούς
35. ΚΑΛΛΙΑΝΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ του ΤΑΞΙΑΡΧΗ με 37 σταυρούς
36. ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 36 σταυρούς.

Δ. Από το Συνδυασμό « ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ »
ΤΑΚΤΙΚΟΣ
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΗΛΙΑ ( Υποψήφιος Δήμαρχος )
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΠΑΓΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 96 σταυρούς
2. ΠΑΝΑΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΛΙΛΑ) του ΗΛΙΑ με 89 σταυρούς
3. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ με 72 σταυρούς
4. ΒΕΛΙΣΣΑΡΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ με 71 σταυρούς
5. ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 45 σταυρούς
6. ΚΑΤΣΙΡΟΥΜΠΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 42 σταυρούς
7. ΠΑΣΟΜΕΝΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 41 σταυρούς
8. ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 40 σταυρούς
9. ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 36 σταυρούς
10. ΒΑΛΚΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 32 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
11. ΜΠΟΥΡΣΙΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 32 σταυρούς
12. ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ ΔΑΝΑΗ του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ με 28 σταυρούς
13. ΚΑΤΙΜΕΡΤΖΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ με 26 σταυρούς
14. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 25 σταυρούς
15. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 16 σταυρούς
16. ΧΡΟΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 14 σταυρούς
17. ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 13 σταυρούς
18. ΓΕΩΡΓΑΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 12 σταυρούς
19. ΔΟΥΛΗΓΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 7 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
20. ΣΒΩΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΕΥΡΙΣΘΕΝΗ με 7 σταυρούς
21. ΚΕΝΤΙΣΤΟΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ του ΠΕΤΡΟΥ με 4 σταυρούς

3. Στην Εκλογική Περιφέρεια της Δημοτικής Ενότητας Φαλαισίας, ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» λαμβάνει 4 έδρες, ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» λαμβάνει 2 έδρες και ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» λαμβάνει 1 έδρα.

Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Α. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
1. ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ με 443 σταυρούς
2. ΤΖΙΟΥΒΕΛΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 371 σταυρούς
3. ΣΒΕΡΚΟΥΝΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ με 364 σταυρούς
4. ΡΟΥΜΠΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 354 σταυρούς

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 292 σταυρούς
2. ΧΛΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ με 249 σταυρούς
3. ΑΝΔΡΙΤΣΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 175 σταυρούς
4. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 172 σταυρούς
5. ΜΑΥΡΟΕΙΔΗ-ΣΟΥΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 120 σταυρούς
6. ΣΥΚΑΡΑΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 107 σταυρούς
7. ΜΑΝΙΑΤΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ με 73 σταυρούς
8. ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 65 σταυρούς
Β. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
1. ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 641 σταυρούς
2. ΚΑΝΕΛΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 522 σταυρούς
.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΚΕΡΚΕΜΕΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 477 σταυρούς
2. ΜΙΧΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ με 347 σταυρούς
3. ΓΚΡΙΤΖΑΛΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 330 σταυρούς
4. ΤΣΕΚΕΡΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ με 291 σταυρούς
5. ΜΩΡΟΓΙΑΝΝΗ ΖΩΙΤΣΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 107 σταυρούς
6. ΚΑΤΣΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 101 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
7. ΒΑΡΟΥΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 101 σταυρούς

Γ. Από το Συνδυασμό «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΣ
1. ΜΑΚΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 563 σταυρούς

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΜΠΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΗΛΙΑ με 277 σταυρούς
2. ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 231 σταυρούς
3. ΒΑΡΟΥΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΗΛΙΑ με 145 σταυρούς
4. ΓΚΟΥΜΑΣΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 82 σταυρούς

Περαιτέρω, κατατάσσονται με την παρούσα οι τακτικοί και αναπληρωματικοί Σύμβουλοι των Τοπικών Κοινοτήτων, της Δημοτικής Κοινότητας Μεγαλόπολης, καθώς και οι εκπρόσωποι των Τοπικών Κοινοτήτων με τους αναπληρωματικούς τους ως εξής:

1. Στην Τοπική Κοινότητα Ατσιχόλου της Εκλογικής Περιφέρειας Γόρτυνος, α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 34 ψήφους, β) ο συνδυασμός « ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ » 16 ψήφους, γ) ο συνδυασμός « ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ » 2 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » καμία ψήφο.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
με 24 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ με 9 σταυρούς.

2. Στην Τοπική Κοινότητα Ζώνης της Εκλογικής Περιφέρειας Γόρτυνος συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ » 47 ψήφους, β) ο συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 42 ψήφους, γ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 21 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ » 7 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΤΣΙΧΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ με 30 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ
ΚΑΛΟΜΑΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 16 σταυρούς.

3. Στην Τοπική Κοινότητα Καριταίνης της Εκλογικής Περιφέρειας
Γόρτυνος συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ » 112 ψήφους και λαμβάνει 1 έδρα, β), «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 90 ψήφους και λαμβάνει 1 έδρα γ) ο συνδυασμός « ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ » 50 ψήφους και λαμβάνει 1 έδρα και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 5 ψήφους και δεν λαμβάνει καμία έδρα.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Α. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ »
ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΙΑΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ με 75 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΖΕΝΕΤΟΣ ΡΗΓΑΣ του ΗΛΙΑ με 19 σταυρούς.
2. ΜΠΟΖΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 11 σταυρούς.
3. ΘΑΜΝΙΔΟΥ ΜΑΡΟΥΛΑ του ΠΕΡΙΑΝΔΡΟΥ με 2 σταυρούς.

Β. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΣ
ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 48 σταυρούς
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΚΑΤΣΙΡΟΥΜΠΑ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 17 σταυρούς
2. . ΚΟΚΟΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΗΛΙΑ με 7 σταυρούς

Γ. Από το Συνδυασμό «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΣ
ΜΑΝΤΖΟΥΡΑΝΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 29 σταυρούς
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΓΑΛΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΤΑΖΗ με 9 σταυρούς
2. . ΤΣΙΦΛΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 6 σταυρούς

3. Στην Τοπική Κοινότητα Κατσίμπαλη της Εκλογικής Περιφέρειας Γόρτυνος συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 31 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 30 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ » 7 ψήφους και δ) ο συνδυασμός «ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ» 1 ψήφο.

Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΚΩΤΤΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 26 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 4 σταυρούς.

4. Στην Τοπική Κοινότητα Κουρουνιού της Εκλογικής Περιφέρειας Γόρτυνος συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 40 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 22 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ » 4 ψήφους και δ) ο συνδυασμός «ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ» καμια ψήφο.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ

ΨΥΛΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 32 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 8 σταυρούς.

5. Στην Τοπική Κοινότητα Κυπαρισσίων της Εκλογικής Περιφέρειας Γόρτυνος συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ » 31 ψήφους, β) ο συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 26 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΔΡΟΥΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ με 28 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΠΑΥΛΟΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 3 σταυρούς.

6. Στην Τοπική Κοινότητα Κωτιλίου της Εκλογικής Περιφέρειας Γόρτυνος συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ » 138 ψήφους, β) ο συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 57 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 18 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 1 ψήφο.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΜΙΧΑΗΛ με 88 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΑΡΑΝΤΟΥ με 43 σταυρούς.

7. Στην Τοπική Κοινότητα Μαράθων ( πρώην Βλαχορράπτη ) της Εκλογικής Περιφέρειας Γόρτυνος συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 42 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ » 21 ψήφους και γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 3 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΣΑΦΛΑΓΙΟΥΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 41 σταυρούς.

8. Στην Τοπική Κοινότητα Μαυριών της Εκλογικής Περιφέρειας Γόρτυνος συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 19 ψήφους, β) ο συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 13 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 5 ψήφους και δ) ο συνδυασμός «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ» καμία ψήφο.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 13 σταυρούς
. ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΡΕΜΠΗ ΚΑΤΙΝΑ του ΠΑΥΛΟΥ με 4 σταυρούς

9. Στην Τοπική Κοινότητα Σαρακινίου της Εκλογικής Περιφέρειας Γόρτυνος συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ » 72 ψήφους, και β) ο συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 11 ψήφους,
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΤΕΡΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 46 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΠΡΙΝΤΖΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 25 σταυρούς.
10. Στην Τοπική Κοινότητα Ανθοχωρίου της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 17 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 6 ψήφους , γ) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ » 5 ψήφους. και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 1 ψήφο
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 17 σταυρούς.

11. Στην Τοπική Κοινότητα Άνω Καρυών της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ » 17 ψήφους, και β) ο συνδυασμός ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 14 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΤΖΕΒΕΛΕΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΗΛΙΑ με 14 σταυρούς.

12. Στην Τοπική Κοινότητα Βάγγου της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ » 48 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 47 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 6 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 2 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΜΠΟΥΓΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ με 38 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ με 8 σταυρούς.

13. Στην Τοπική Κοινότητα Βάστα της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 39 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 25 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 15 ψήφους και δ) ο συνδυασμός «ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ» 2 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ με 29 σταυρούς

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΚΑΤΣΙΩΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ με 17 σταυρούς

14. Στην Τοπική Κοινότητα Γέφυρα της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 18 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 11 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 4 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » καμιά ψήφο.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΜΠΟΥΤΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 13 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 5 σταυρούς.

15. Στην Τοπική Κοινότητα Θωκνίας της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 29 ψήφους, β) ο συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 23 ψήφους γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 18 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 1 ψήφο.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΗΛΙΑ με 28 σταυρούς.

16. Στην Τοπική Κοινότητα Ίσαρη της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 80 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 72 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 21 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 3 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΤΣΟΥΤΣΟΥΜΠΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ με 50 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΚΕΡΑΣΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 28 σταυρούς.

17. Στην Τοπική Κοινότητα Ισώματος Καρυών της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 19 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 13 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 5 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 1 ψήφο.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΛΕΦΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΙΩΑΝΝΟΥ με 15 σταυρούς.

18. Στην Τοπική Κοινότητα Καράτουλα της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 26 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 19 ψήφους και γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 1 ψήφο.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ με 22 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΠΑΝΑΓΟΥΛΙΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ με 4 σταυρούς.

19. Στην Τοπική Κοινότητα Καστανοχωρίου της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 41 ψήφους β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 7 ψήφους και γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 2 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΧΡΗΣΤΕΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ με 40 σταυρούς.

20. Στην Τοπική Κοινότητα Κάτω Καρυών της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 36 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 34 ψήφους, και γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 3 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΓΚΙΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ με 35 σταυρούς.

21. Στην Τοπική Κοινότητα Λυκαίου της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 37 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 32 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 3 ψήφους και δ) ο συνδυασμός «ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ» 2 ψήφους.

Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από τον Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΚΟΡΟΛΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΛΑΜΠΡΟΥ με 22 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 14 σταυρούς.

22. Στην Τοπική Κοινότητα Λυκοσούρας της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 48 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 33 ψήφους, και γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 5 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ με 32 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΚΑΡΕΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ με 16 σταυρούς.

23. Στην Τοπική Κοινότητα Λυκοχίων της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 60 ψήφους, β) ο συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 36 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 10 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 2 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΜΠΟΥΓΙΟΥΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ με 55 σταυρούς.

24. Στην Τοπική Κοινότητα Μακρυσίου της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 53 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 17 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 15 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 3 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΠΡΙΛΙΓΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ με 50 σταυρούς.

25. Στην Τοπική Κοινότητα Μαλλωτών της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ» 37 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 31 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 8 ψήφους και δ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 6 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΒΕΛΙΣΣΑΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ με 35 σταυρούς.

26. Στην Τοπική Κοινότητα Μαραθούσης της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 23 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 20 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 13 ψήφους και δ) ο συνδυασμός «ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ» 3 ψήφο.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΜΠΕΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 22 σταυρούς.

27. Στη Δημοτική Κοινότητα Μεγαλόπολης της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 1215 ψήφους και λαμβάνει 2 έδρες, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 1039 ψήφους και λαμβάνει 2 έδρες, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 888 ψήφους και λαμβάνει 1 έδρα, ενώ ο συνδυασμός «ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ» συγκέντρωσε 200 ψήφους και δεν λαμβάνει καμία έδρα.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Α. Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΤΖΕΒΕΛΕΚΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΦΩΤΙΟΥ με 379 σταυρούς.
ΤΑΚΤΙΚΗ
1. ΤΣΙΡΜΠΑ ΠΟΛΥΜΝΙΑ (ΛΙΝΑ) του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ με 314 σταυρούς.
2. ΚΟΥΡΕΤΑ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 287 σταυρούς
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΝΙΚΗΤΑ με 210 σταυρούς.
2. ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 186 σταυρούς.
3. ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ με 157 σταυρούς

Β. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
1. ΠΕΖΟΥΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 406 σταυρούς.

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1.ΛΕΦΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 269 σταυρούς
2.ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΡΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 267 σταυρούς.
3.ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 172 σταυρούς.
4.ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 169 σταυρούς.
5.ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΝΕΛΛΑ του ΑΓΗΣΙΛΑΟΥ με 89 σταυρούς.

Γ. Από το Συνδυασμό «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΣ
ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ με 298 σταυρούς
.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΦΑΣΟΥΛΗ ΙΩΑΝΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 258 σταυρούς.
2. ΦΕΛΟΥΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ με 192 σταυρούς.
3. ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 159 σταυρούς.

28. Στην Τοπική Κοινότητα Νέας Εκκλησούλας της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 25 ψήφους, , β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 9 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ» 3 ψήφους και δ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 2 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΤΑΚΤΙΚΟΣ
ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 20 σταυρούς.

29. Στην Τοπική Κοινότητα Νεοχωρίου Λυκοσούρας της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 19 ψήφους, β) ο συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 5 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 2 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 1 ψήφο.
Κατά συνέπεια εκλέγεται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ με 16 σταυρούς.

30. Στην Τοπική Κοινότητα Παραδεισίων της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 89 ψήφους, , β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 58 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 38 ψήφους και δ) ο συνδυασμός «ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ» 1 ψήφο.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ με 49 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ με 36 σταυρούς.

31. Στην Τοπική Κοινότητα Περιβολίων της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 65 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 22 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 17 ψήφους και δ) ο συνδυασμός «ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ» 6 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΓΚΟΥΓΚΟΥΣΗΣ ΚΑΝΕΛΛΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 36 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του ΠΕΤΡΟΥ με 28 σταυρούς.

32. Στην Τοπική Κοινότητα Πλάκας της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 23 ψήφους, β) ο συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 17 ψήφους και γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 4 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΑΓΓΕΛΗ ΙΩΑΝΝΑ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ με 16 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 7 σταυρούς.

33. Στην Τοπική Κοινότητα Ραψομμάτη της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 47 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 21 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 13 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 5 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από τον Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 29 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚOΣ
ΚΑΝΕΛΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 17 σταυρούς.

34. Στην Τοπική Κοινότητα Σουλίου της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 59 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 15 ψήφους και γ) ο συνδυασμός «ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ» 1 ψήφο.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 31 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 28 σταυρούς.

35. Στην Τοπική Κοινότητα Σούλου της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 12 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 11 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 10 ψήφους και δ) ο συνδυασμός «ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ» 2 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΚΑΡΒΕΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΗ με 9 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚOΣ
ΚΑΡΔΑΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 4 σταυρούς.

36. Στην Τοπική Κοινότητα Τριλόφου της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 28 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 27 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 18 ψήφους και δ) ο συνδυασμός «ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ» 1 ψήφο.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 21 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ
ΞΗΝΤΑΒΕΛΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΗΛΙΑ με 6 σταυρούς.

37. Στην Τοπική Κοινότητα Τριποτάμου της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 59 ψήφους, β) ο συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 31 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 11 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 1 ψήφο.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 45 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΔΑΡΡΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 11 σταυρούς.

38. Στην Τοπική Κοινότητα Χιράδων της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 66 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 39 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 8 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 6 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 42 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 19 σταυρούς.

39. Στην Τοπική Κοινότητα Χράνων της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 66 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 57 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 41 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 10 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από τον Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 34 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚOΣ
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΗΛΙΑ με 28 σταυρούς.

40. Στην Τοπική Κοινότητα Εκλ. Διαμ. Χωρέμη της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 56 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 23 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 17 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 6 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΚΟΥΚΟΥΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 38 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 14 σταυρούς.

41. Στην Τοπική Κοινότητα Ακόβου της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ » 82 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 68 ψήφους, και γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 16 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΣΩΦΡΟΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 64 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΦΟΥΣΕΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ με 17 σταυρούς.

42. Στην Τοπική Κοινότητα Αναβρυτού της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 35 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ» 3 ψήφους γ) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ » 2 ψήφους δ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 7 ψήφους..
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από τον Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ με 21 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΤΡΙΑΝΤΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 14 σταυρούς.

43. Στην Τοπική Κοινότητα Ανεμοδουρίου της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 46 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 39 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 12 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 7 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγεται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 33 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΖΑΜΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ με 7 σταυρούς.

44. Στην Τοπική Κοινότητα Βελιγοστής της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 59 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 46 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 7 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 2 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από τον Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΣΠΥΡΟΥ με 45 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΞΕΝΟΚΤΙΣΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 6 σταυρούς.

45. Στην Τοπική Κοινότητα Βουτσαρά της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 26 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 15 ψήφους και γ) ο συνδυασμός «ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ» 1 ψήφο.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 21 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ
ΣΙΜΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 5 σταυρούς.

45. Στην Τοπική Κοινότητα Γιανναίων της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας
συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 51 ψήφους, και β) ο συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 18 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 36 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΗΛΙΑ με 12 σταυρούς.

46. Στην Τοπική Κοινότητα Γραικού της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 19 ψήφους β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ » 3 ψήφους και γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 3 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγεται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΗΛΙΑ με 19 σταυρούς.

47. Στην Τοπική Κοινότητα Δυρραχίου της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ » 149 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 24 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 13 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ» 2 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΜΕΛΛΙΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 107 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΘΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
με 36 σταυρούς.

48. Στην Τοπική Κοινότητα Ελληνίτσης της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 2 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ » 12 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 1 ψήφο και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 1 ψήφο.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΖΑΦΕΙΡΙΑΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 28 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ
ΚΑΡΤΣΩΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΙΩΑΝΝΗ με 11 σταυρούς.

49. Στην Τοπική Κοινότητα Καμάρας της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 128 ψήφους β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ » 85 ψήφους γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 55 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 10 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγεται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΜΠΟΥΡΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 106 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
ΜΠΟΥΖΙΑΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 15 σταυρούς.

50. Στην Τοπική Κοινότητα Λεονταρίου της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 111 ψήφους και λαμβάνει 1 έδρα, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 53 ψήφους και λαμβάνει 1 έδρα, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 52 ψήφους και λαμβάνει 1 έδρα και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 25 ψήφους και δε λαμβάνει καμία έδρα.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Α. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 81 σταυρούς.

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1.ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 12 σταυρούς.
2.ΠΑΠΑΓΓΕΛΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ με 11 σταυρούς.

Β. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΣ
ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 30 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 14 σταυρούς
2.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΟΥ με 11 σταυρούς
3.ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 3 σταυρούς.

Γ. Από το Συνδυασμό «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΣ
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ με 30 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 14 σταυρούς
2 ΝΙΚΗΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 11 σταυρούς
3 ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ με 5 σταυρούς

51. Στην Τοπική Κοινότητα Λεπτινίου της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ » 18 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 4 ψήφους γ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 2 ψήφους και d) ο συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 1 ψήφο.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΚΟΛΟΒΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 16 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΜΠΑΡΟΥΝΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ με 2 σταυρούς.

52. Στην Τοπική Κοινότητα Νεοχωρίου Φαλαισίας της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 27 ψήφους β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 17 ψήφους και γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 1 ψήφο.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΚΑΚΑΒΑΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 15 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΚΑΤΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 4 σταυρούς.

53. Στην Τοπική Κοινότητα Πετρίνας της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 71 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 7 ψήφους, γ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 2 ψήφους και δ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 1 ψήφο
Κατά συνέπεια εκλέγεται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΜΙΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ με 41 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ με 33 σταυρούς

54. Στην Τοπική Κοινότητα Ποταμιάς της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 31 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 30 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 19 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 2 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγεται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 22 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ με 8 σταυρούς.

 

55. Στην Τοπική Κοινότητα Ρουτσίου της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 23 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 4 ψήφους, γ) ο συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 1 ψήφο και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 1 ψήφο.
Κατά συνέπεια εκλέγεται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 22 σταυρούς.

56. Στην Τοπική Κοινότητα Σκορτσινού της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ » 67 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 66 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 27 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 1 ψήφο.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 40 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΜΕΚΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ με 23 σταυρούς.

57. Στην Τοπική Κοινότητα Σουλαρίου της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας στγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 32 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 21 ψήφους και γ) ο συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 17 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγεται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 33 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΣΤΑΥΡΟΥ με 5 σταυρούς

58. Στην Τοπική Κοινότητα Τουρκολέκα της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» 156 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 26 ψήφους, γ) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 8 ψήφους και δ) ο συνδυασμός « ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ » 6 ψήφους
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 93 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 51 σταυρούς.

59. Στην Τοπική Κοινότητα Φαλαισίας της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας συγκέντρωσαν: α) ο επιτυχών συνδυασμός « ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ» 48 ψήφους, β) ο συνδυασμός «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» 35 ψήφους και γ) ο συνδυασμός « ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ » 13 ψήφους.
Κατά συνέπεια εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 42 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ με 6 σταυρούς.

Επειδή, όπως προκύπτει από τις υπ’ αριθ. 119/04.06.2014, πράξη της Προέδρου Πρωτοδικών Τρίπολης, τα πρακτικά εκλογής και ο πίνακας αποτελεσμάτων εκτέθηκαν στο κατάστημα του Πρωτοδικείου Τρίπολης αρχικά επί πέντε ( 5 ) ημέρες και στη συνέχεια για επιπλέον πέντε ( 5 ) ημέρες, κατόπιν ανάρτησης της ορθής επανάληψης του ως άνω πίνακα αποτελεσμάτων, μετά την πάροδο των οποίων ( και ανεξαρτήτως της τυχόν υποβολής ενστάσεων ), το Δικαστήριο πρέπει, κατ’ άρθρο 44 ν. 3852/2010, να επικυρώσει το αποτέλεσμα των εκλογών της 18ης και 25ης Μαΐου 2014 στο Δήμο Μεγαλόπολης και να ανακηρύξει τον επιτυχόντα και τους επιλαχόντες συνδυασμούς, τον Δήμαρχο, τους τακτικούς και αναπληρωματικούς Δημοτικούς Συμβούλους, τους τακτικούς και αναπληρωματικούς Συμβούλους Δημοτικής Κοινότητας και Τοπικών Κοινοτήτων, καθώς και τους Εκπροσώπους των Τοπικών Κοινοτήτων με τους αναπληρωματικούς τους, κατά τα αναφερόμενα ειδικότερα στο διατακτικό.
Επειδή μεταξύ των ισοψηφησάντων που αναφέρονται ανωτέρω έγινε δημοσίως στο ακροατήριο κλήρωση κατά τη δικάσιμο της 23 ης Ιουνίου 2014 (όπως ορίστηκε με την με αριθμό 124/13.06.2014 πράξη της Προέδρου Πρωτοδικών Τρίπολης) και εξήχθησαν κατά σειρά από την κληρωτίδα τα ονόματα που αναφέρονται στο διατακτικό.

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ

ΕΠΙΚΥΡΩΝΕΙ το αποτέλεσμα των εκλογών της 18ης και 25ης Μαΐου 2014 στο Δήμο Μεγαλόπολης για την ανάδειξη Δημάρχου, Δημοτικών Συμβούλων, Συμβούλων Δημοτικής Κοινότητας, Τοπικών Κοινοτήτων, καθώς και Εκπροσώπων Τοπικών Κοινοτήτων.
ΑΝΑΚΗΡΥΣΣΕΙ επιτυχόντα το συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ», και επιλαχόντες τους συνδυασμούς «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ», «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ» και « ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ».
ΑΝΑΚΗΡΥΣΣΕΙ Δήμαρχο τον υποψήφιο του επιτυχόντος συνδυασμού «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ», ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ ΔΙΟΝΥΣΙΟ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ.
ΑΝΑΚΗΡΥΣΣΕΙ τους κάτωθι Δημοτικούς Συμβούλους:

Εκλογική Περιφέρεια της Δημοτικής Ενότητας Γόρτυνος

Α. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΣ
ΓΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 401 σταυρούς.

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΤΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ με 331 σταυρούς.
2. ΤΟΜΠΡΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ με 164 σταυρούς.
3. ΚΑΡΑΛΙΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 120 σταυρούς

Β. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΣ
ΤΣΟΥΜΠΛΕΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 342 σταυρούς.

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΜΑΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ με 341 σταυρούς
2. ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΡΑ ΜΑΡΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 295 σταυρούς
3. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΑΠΑΓΙΩΤΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 82 σταυρούς
.
Εκλογική Περιφέρεια της Δημοτικής Ενότητας Μεγαλόπολης

Α. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
1. ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 623 σταυρούς
2. ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 560 σταυρούς
3. ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 460 σταυρούς
4. ΦΟΥΣΕΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 394 σταυρούς
5. ΒΛΑΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΝΟΤΗΣ) του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ με 391 σταυρούς
6. ΧΙΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 335 σταυρούς.
7. ΚΟΥΡΕΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 321 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
8. ΔΟΥΚΟΥΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 321 σταυρούς
9. ΜΑΡΚΟΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 317 σταυρούς
10. ΚΑΚΚΑΒΑΣ ΠΟΛΥΒΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 265 σταυρούς
11. ΔΑΡΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 230 σταυρούς

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΜΠΑΖΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 226 σταυρούς
2. ΜΑΣΟΥΡΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 184 σταυρούς
3. ΝΙΚΗΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΡΓΥΡΙΟΥ με 175 σταυρούς
4. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΩΣΤΑΡΙΔΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ σύζυγος ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 160 σταυρούς
5. ΚΟΥΤΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 144 σταυρούς
6. ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ με 137 σταυρούς
7. ΣΠΥΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΠΑΠΑΚΙΑΣ) του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ με 128 σταυρούς
8. ΛΕΦΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 120 σταυρούς
9. ΒΡΟΝΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 118 σταυρούς
10. ΖΟΥΖΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 100 σταυρούς
11. ΚΑΝΤΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 77 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
12. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 77 σταυρούς
13. ΜΠΕΡΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 60 σταυρούς
14. ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΟΥΡΚΟΥΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΙΩΑΝΝΗ με 55 σταυρούς
15. ΛΑΓΟΥΔΗ-ΚΑΛΟΜΑΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ με 49 σταυρούς
16. ΠΑΝΑΝΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 48 σταυρούς
17. ΚΑΤΣΟΥΛΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ με 37 σταυρούς
18. ΠΕΡΔΙΚΗ – ΑΓΓΕΛΟΝΙΔΗ ΑΝΝΑ του ΔΗΜΟΥ με 27 σταυρούς
19. ΤΣΙΚΟΥΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 25 σταυρούς
20. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ, με 24 σταυρούς
21. ΑΥΓΕΡΙΝΟΥ-ΣΙΚΑΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ σύζυγος ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ με 23 σταυρούς
22. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 10 σταυρούς
.

Β. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΜΠΟΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (υποψήφιος Δήμαρχος)
2. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΝΙΚΗΤΑ με 874 σταυρούς
3. ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΝΕΛΛΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ με 532 σταυρούς
4. ΓΑΛΑΝΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 518 σταυρούς

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΜΠΕΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ με 310 σταυρούς
2. ΜΥΡΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ με 300 σταυρούς
3. ΚΟΥΤΣΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 295 σταυρούς
4. ΚΟΥΡΟΥΝΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ με 284 σταυρούς
5. ΚΛΟΥΚΙΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 276 σταυρούς
6. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 270 σταυρούς
7. ΣΓΟΥΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΗΤΑ με 269 σταυρούς
8. ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 261 σταυρούς
9. ΛΥΓΟΥΡΗ-ΒΑΛΚΑΝΑ ΕΙΡΗΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 253 σταυρούς
10. ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 250 σταυρούς
11. ΜΠΙΛΙΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ με 200 σταυρούς
12. ΜΑΡΚΟΛΕΦΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 194 σταυρούς
13. ΚΟΥΜΟΥΝΔΟΥΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 192 σταυρούς
14. ΤΣΟΛΙΑ-ΜΠΕΛΟΚΑ ΜΥΡΣΙΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 164 σταυρούς
15. ΚΑΡΤΣΩΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 133 σταυρούς
16. ΜΠΑΖΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ με 115 σταυρούς
17. ΠΡΙΛΙΓΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΙΩΑΝΝΗ με 94 σταυρούς
18. ΛΑΔΑΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 86 σταυρούς
19. ΛΩΛΟΥ-ΠΑΓΑΝΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ με 84 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
20. ΜΑΝΤΖΙΩΡΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ με 84 σταυρούς
21. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 79 σταυρούς
22. ΛΑΚΙΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 74 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
23. ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 74 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
24. ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 74 σταυρούς
25. ΖΕΝΕΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ με 73 σταυρούς
26. ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 65 σταυρούς
27. ΣΥΝΤΕΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 63 σταυρούς
28. ΧΑΙΝΑ-ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ με 61 σταυρούς
29. FIRICA-ΣΤΡΑΓΚΑ MARIANNA του MARIN με 39 σταυρούς
30. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 33 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
31. ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ με 33 σταυρούς
32. ΣΙΕΜΠΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 27 σταυρούς

Γ. Από το Συνδυασμό «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΙ

1. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (υποψήφιος Δήμαρχος)
2. ΤΣΙΡΜΠΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 330 σταυρούς

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 190 σταυρούς.
2. ΜΑΝΙΑΤΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 177 σταυρούς
3. ΧΑΒΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ με 176 σταυρούς
4. ΤΣΙΝΤΩΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ με 166 σταυρούς
5. ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΣΙΜΟΥ με 164 σταυρούς
6. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 157 σταυρούς
7. ΚΑΡΒΕΛΑ – ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΗ ΜΑΡΙΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 152 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
8. ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 152 σταυρούς
9. ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 151 σταυρούς
10. ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 149 σταυρούς
11. ΣΤΡΑΓΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 145 σταυρούς
12. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΛΑΜΠΡΟΥ με 133 σταυρούς
13. ΚΑΡΒΟΥΝΙΑΡΗ –ΓΕΩΡΓΑΝΑ ΦΑΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 126 σταυρούς
14. ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 112 σταυρούς
15. ΣΕΦΕΡΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 105 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
16. ΠΑΤΣΙΑΝΤΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΜΑΝΙΑΤΗ) του ΑΡΓΥΡΙΟΥ με 105 σταυρούς
17. ΣΠΑΝΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 91 σταυρούς
18. ΖΑΓΟΥΡΑΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 83 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
19. ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 83 σταυρούς
20. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 82 σταυρούς
21. ΜΑΝΤΖΙΩΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ με 81 σταυρούς
22. ΡΕΤΖΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ με 80 σταυρούς
23. ΤΣΟΥΤΣΟΥΡΑ ΕΥΣΤΑΘΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ με 77 σταυρούς
24. ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 75 σταυρούς
25. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΜΙΛΤΙΑΔΗ με 71 σταυρούς
26. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΟΥΙΛΙΑΜ- ΒΑΣΙΛHΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 68 σταυρούς
27. ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 66 σταυρούς
28. ΣΙΚΑΛΗΣ ΛΥΜΠΕΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 62 σταυρούς
29. ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 56 σταυρούς
30. ΜΠΑΛΙΚΟΥ-ΒΛΑΧΟΘΑΝΑΣΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ με 44 σταυρούς
31. ΜΠΕΛΔΕΚΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 41 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
32. ΑΣΛΑΜΑΖΙΔΟΥ ΜΠΕΛΑ του ΜΙΧΑΗΛ με 41 σταυρούς
33. ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 40 σταυρούς
34. ΚΟΝΔΥΛΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ με 38 σταυρούς
35. ΚΑΛΛΙΑΝΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ του ΤΑΞΙΑΡΧΗ με 37 σταυρούς
36. ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 36 σταυρούς.

Δ. Από το Συνδυασμό « ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ »
ΤΑΚΤΙΚΟΣ

ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΗΛΙΑ ( Υποψήφιος Δήμαρχος )
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΠΑΓΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 96 σταυρούς
2. ΠΑΝΑΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΛΙΛΑ) του ΗΛΙΑ με 89 σταυρούς
3. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ με 72 σταυρούς
4. ΒΕΛΙΣΣΑΡΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ με 71 σταυρούς
5. ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 45 σταυρούς
6. ΚΑΤΣΙΡΟΥΜΠΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 42 σταυρούς
7. ΠΑΣΟΜΕΝΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 41 σταυρούς
8. ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 40 σταυρούς
9. ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 36 σταυρούς
10. ΒΑΛΚΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 32 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
11. ΜΠΟΥΡΣΙΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 32 σταυρούς
12. ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ ΔΑΝΑΗ του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ με 28 σταυρούς
13. ΚΑΤΙΜΕΡΤΖΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ με 26 σταυρούς
14. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 25 σταυρούς
15. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 16 σταυρούς
16. ΧΡΟΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 14 σταυρούς
17. ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 13 σταυρούς
18. ΓΕΩΡΓΑΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 12 σταυρούς
19. ΔΟΥΛΗΓΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 7 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
20. ΣΒΩΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΕΥΡΙΣΘΕΝΗ με 7 σταυρούς
21. ΚΕΝΤΙΣΤΟΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ του ΠΕΤΡΟΥ με 4 σταυρούς

.

Εκλογική Περιφέρεια της Δημοτικής Ενότητας Φαλαισίας

Α. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
1. ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ με 443 σταυρούς
2. ΤΖΙΟΥΒΕΛΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 371 σταυρούς
3. ΣΒΕΡΚΟΥΝΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ με 364 σταυρούς
4. ΡΟΥΜΠΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 354 σταυρούς

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 292 σταυρούς
2. ΧΛΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ με 249 σταυρούς
3. ΑΝΔΡΙΤΣΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 175 σταυρούς
4. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 172 σταυρούς
5. ΜΑΥΡΟΕΙΔΗ-ΣΟΥΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 120 σταυρούς
6. ΣΥΚΑΡΑΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 107 σταυρούς
7. ΜΑΝΙΑΤΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ με 73 σταυρούς
8. ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 65 σταυρούς
Β. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
1. ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 641 σταυρούς
2. ΚΑΝΕΛΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 522 σταυρούς
.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΚΕΡΚΕΜΕΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 477 σταυρούς
2. ΜΙΧΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ με 347 σταυρούς
3. ΓΚΡΙΤΖΑΛΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 330 σταυρούς
4. ΤΣΕΚΕΡΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ με 291 σταυρούς
5. ΜΩΡΟΓΙΑΝΝΗ ΖΩΙΤΣΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 107 σταυρούς
6. ΚΑΤΣΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 101 σταυρούς (κατόπιν κλήρωσης)
7. ΒΑΡΟΥΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 101 σταυρούς

Γ. Από το Συνδυασμό «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΣ

ΜΑΚΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 563 σταυρούς

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΜΠΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΗΛΙΑ με 277 σταυρούς
2. ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 231 σταυρούς
3. ΒΑΡΟΥΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΗΛΙΑ με 145 σταυρούς
4. ΓΚΟΥΜΑΣΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 82 σταυρούς

ΑΝΑΚΗΡΥΣΣΕΙ τους κάτωθι Συμβούλους Δημοτικής Κοινότητας και Τοπικών Κοινοτήτων:
1A. Στην Τοπική Κοινότητα Ατσιχόλου της Εκλογικής Περιφέρειας Γόρτυνος, εκλεγονται :
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ με 24 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ με 9 σταυρούς.

1. Στην Τοπική Κοινότητα Ζώνης της Εκλογικής Περιφέρειας Γόρτυνος εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΤΣΙΧΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ με 30 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ
ΚΑΛΟΜΑΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 16 σταυρούς.

2. Στην Τοπική Κοινότητα Καριταίνης της Εκλογικής Περιφέρειας
Γόρτυνος εκλέγονται:
Α. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ »
ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΙΑΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ με 75 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΖΕΝΕΤΟΣ ΡΗΓΑΣ του ΗΛΙΑ με 19 σταυρούς.
2. ΜΠΟΖΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 11 σταυρούς.
3. ΘΑΜΝΙΔΟΥ ΜΑΡΟΥΛΑ του ΠΕΡΙΑΝΔΡΟΥ με 2 σταυρούς.

Β. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΣ
ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 48 σταυρούς
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΚΑΤΣΙΡΟΥΜΠΑ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 17 σταυρούς
2. . ΚΟΚΟΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΗΛΙΑ με 7 σταυρούς

Γ. Από το Συνδυασμό «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΣ
ΜΑΝΤΖΟΥΡΑΝΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 29 σταυρούς
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΓΑΛΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΤΑΖΗ με 9 σταυρούς
2. . ΤΣΙΦΛΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 6 σταυρούς

3. Στην Τοπική Κοινότητα Κατσίμπαλη της Εκλογικής Περιφέρειας Γόρτυνος εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΚΩΤΤΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 26 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 4 σταυρούς.

4. Στην Τοπική Κοινότητα Κουρουνιού της Εκλογικής Περιφέρειας Γόρτυνος εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΨΥΛΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 32 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 8 σταυρούς.

5. Στην Τοπική Κοινότητα Κυπαρισσίων της Εκλογικής Περιφέρειας Γόρτυνος εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΔΡΟΥΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ με 28 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΠΑΥΛΟΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 3 σταυρούς.

6. Στην Τοπική Κοινότητα Κωτιλίου της Εκλογικής Περιφέρειας Γόρτυνος εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΜΙΧΑΗΛ με 88 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΑΡΑΝΤΟΥ με 43 σταυρούς.

7. Στην Τοπική Κοινότητα Μαράθων ( πρώην Βλαχορράπτη ) της Εκλογικής Περιφέρειας Γόρτυνος εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΣΑΦΛΑΓΙΟΥΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 41 σταυρούς.

8. Στην Τοπική Κοινότητα Μαυριών της Εκλογικής Περιφέρειας Γόρτυνος εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 13 σταυρούς
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΡΕΜΠΗ ΚΑΤΙΝΑ του ΠΑΥΛΟΥ με 4 σταυρούς

9. Στην Τοπική Κοινότητα Σαρακινίου της Εκλογικής Περιφέρειας Γόρτυνος εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΤΕΡΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 46 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΠΡΙΝΤΖΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 25 σταυρούς.
10. Στην Τοπική Κοινότητα Ανθοχωρίου της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 17 σταυρούς.

11. Στην Τοπική Κοινότητα Άνω Καρυών της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΤΖΕΒΕΛΕΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΗΛΙΑ με 14 σταυρούς.

12. Στην Τοπική Κοινότητα Βάγγου της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΜΠΟΥΓΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ με 38 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ με 8 σταυρούς.

13. Στην Τοπική Κοινότητα Βάστα της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ με 29 σταυρούς
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΚΑΤΣΙΩΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ με 17 σταυρούς

14. Στην Τοπική Κοινότητα Γέφυρα της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΜΠΟΥΤΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 13 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 5 σταυρούς.

15. Στην Τοπική Κοινότητα Θωκνίας της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΗΛΙΑ με 28 σταυρούς.

16. Στην Τοπική Κοινότητα Ίσαρη της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΤΣΟΥΤΣΟΥΜΠΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ με 50 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΚΕΡΑΣΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 28 σταυρούς.

17. Στην Τοπική Κοινότητα Ισώματος Καρυών της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΛΕΦΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΙΩΑΝΝΟΥ με 15 σταυρούς.

18. Στην Τοπική Κοινότητα Καράτουλα της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ με 22 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΠΑΝΑΓΟΥΛΙΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ με 4 σταυρούς.

19. Στην Τοπική Κοινότητα Καστανοχωρίου της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΧΡΗΣΤΕΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ με 40 σταυρούς.

20. Στην Τοπική Κοινότητα Κάτω Καρυών της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΓΚΙΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ με 35 σταυρούς.

21. Στην Τοπική Κοινότητα Λυκαίου της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από τον Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΚΟΡΟΛΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΛΑΜΠΡΟΥ με 22 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 14 σταυρούς.

22. Στην Τοπική Κοινότητα Λυκοσούρας της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ με 32 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΚΑΡΕΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ με 16 σταυρούς.

23. Στην Τοπική Κοινότητα Λυκοχίων της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΜΠΟΥΓΙΟΥΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ με 55 σταυρούς.

24. Στην Τοπική Κοινότητα Μακρυσίου της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΠΡΙΛΙΓΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ με 50 σταυρούς.

25. Στην Τοπική Κοινότητα Μαλλωτών της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΒΕΛΙΣΣΑΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ με 35 σταυρούς.

26. Στην Τοπική Κοινότητα Μαραθούσης της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΜΠΕΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 22 σταυρούς.

27. Στη Δημοτική Κοινότητα Μεγαλόπολης της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Α. Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΤΖΕΒΕΛΕΚΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΦΩΤΙΟΥ με 379 σταυρούς.
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
1. ΤΣΙΡΜΠΑ ΠΟΛΥΜΝΙΑ (ΛΙΝΑ) του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ με 314 σταυρούς.
2. 1. ΚΟΥΡΕΤΑ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 287 σταυρούς.

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΝΙΚΗΤΑ με 210 σταυρούς.
2. ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 186 σταυρούς.
3. ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ με 157 σταυρούς

Β. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΙ
ΠΕΖΟΥΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 406 σταυρούς.

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΛΕΦΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 269 σταυρούς
2. ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΡΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 267 σταυρούς.
3. ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 172 σταυρούς.
4. ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 169 σταυρούς.
5. ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΝΕΛΛΑ του ΑΓΗΣΙΛΑΟΥ με 89 σταυρούς.

Γ. Από το Συνδυασμό «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΣ
ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ με 298 σταυρούς

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΦΑΣΟΥΛΗ ΙΩΑΝΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 258 σταυρούς.
2. ΦΕΛΟΥΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ με 192 σταυρούς.
3. ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 159 σταυρούς.

28. Στην Τοπική Κοινότητα Νέας Εκκλησούλας της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΤΑΚΤΙΚΟΣ
ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 20 σταυρούς.

29. Στην Τοπική Κοινότητα Νεοχωρίου Λυκοσούρας της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγεται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ με 16 σταυρούς.

30. Στην Τοπική Κοινότητα Παραδεισίων της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ με 49 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ με 36 σταυρούς.

31. Στην Τοπική Κοινότητα Περιβολίων της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΓΚΟΥΓΚΟΥΣΗΣ ΚΑΝΕΛΛΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 36 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του ΠΕΤΡΟΥ με 28 σταυρούς.

32. Στην Τοπική Κοινότητα Πλάκας της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΑΓΓΕΛΗ ΙΩΑΝΝΑ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ με 16 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 7 σταυρούς.

33. Στην Τοπική Κοινότητα Ραψομμάτη της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από τον Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 29 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚOΣ
ΚΑΝΕΛΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 17 σταυρούς.

34. Στην Τοπική Κοινότητα Σουλίου της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 31 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 28 σταυρούς.

35. Στην Τοπική Κοινότητα Σούλου της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΚΑΡΒΕΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΗ με 9 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚOΣ
ΚΑΡΔΑΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 4 σταυρούς.

36. Στην Τοπική Κοινότητα Τριλόφου της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 21 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ
ΞΗΝΤΑΒΕΛΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΗΛΙΑ με 6 σταυρούς.

37. Στην Τοπική Κοινότητα Τριποτάμου της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 45 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΔΑΡΡΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 11 σταυρούς.

38. Στην Τοπική Κοινότητα Χιράδων της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 42 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΧΡΙΣΤΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 19 σταυρούς.

39. Στην Τοπική Κοινότητα Χράνων της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από τον Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 34 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚOΣ
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΗΛΙΑ με 28 σταυρούς.

40. Στην Τοπική Κοινότητα Εκλ. Διαμ. Χωρέμη της Εκλογικής Περιφέρειας Μεγαλόπολης εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΚΟΥΚΟΥΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 38 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 14 σταυρούς.

41. Στην Τοπική Κοινότητα Ακόβου της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΣΩΦΡΟΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 64 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΦΟΥΣΕΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ με 17 σταυρούς.

42. Στην Τοπική Κοινότητα Αναβρυτού της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας εκλέγονται:
Από τον Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ με 21 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΤΡΙΑΝΤΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 14 σταυρούς.

43. Στην Τοπική Κοινότητα Ανεμοδουρίου της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας εκλέγεται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 33 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΖΑΜΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ με 7 σταυρούς.

44. Στην Τοπική Κοινότητα Βελιγοστής της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας εκλέγονται:
Από τον Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΣΠΥΡΟΥ με 45 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΞΕΝΟΚΤΙΣΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 6 σταυρούς.

45. Στην Τοπική Κοινότητα Βουτσαρά της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 21 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ
ΣΙΜΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 5 σταυρούς.

45. Στην Τοπική Κοινότητα Γιανναίων της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 36 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΗΛΙΑ με 12 σταυρούς.

46. Στην Τοπική Κοινότητα Γραικού της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας εκλέγεται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΗΛΙΑ με 19 σταυρούς.

47. Στην Τοπική Κοινότητα Δυρραχίου της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΜΕΛΛΙΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 107 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΘΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 36 σταυρούς.

48. Στην Τοπική Κοινότητα Ελληνίτσης της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΖΑΦΕΙΡΙΑΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 28 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ
ΚΑΡΤΣΩΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΙΩΑΝΝΗ με 11 σταυρούς.

49. Στην Τοπική Κοινότητα Καμάρας της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας εκλέγεται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΜΠΟΥΡΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 106 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
ΜΠΟΥΖΙΑΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ με 15 σταυρούς.

50. Στην Τοπική Κοινότητα Λεονταρίου της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας εκλέγονται:
Α. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 81 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1.ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 12 σταυρούς.
2.ΠΑΠΑΓΓΕΛΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ με 11 σταυρούς.

Β. Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΣ
ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 30 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 14 σταυρούς
2.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΟΥ με 11 σταυρούς
3.ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 3 σταυρούς.

Γ. Από το Συνδυασμό «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ»
ΤΑΚΤΙΚΟΣ
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ με 30 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
1. ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 14 σταυρούς
2 ΝΙΚΗΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 11 σταυρούς
3 ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ με 5 σταυρούς

51. Στην Τοπική Κοινότητα Λεπτινίου της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΚΟΛΟΒΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ με 16 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΜΠΑΡΟΥΝΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ με 2 σταυρούς.

52. Στην Τοπική Κοινότητα Νεοχωρίου Φαλαισίας της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΚΑΚΑΒΑΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 15 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΚΑΤΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 4 σταυρούς.

53. Στην Τοπική Κοινότητα Πετρίνας της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας εκλέγεται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΜΙΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ με 41 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ με 33 σταυρούς

54. Στην Τοπική Κοινότητα Ποταμιάς της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας εκλέγεται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 22 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ με 8 σταυρούς.

55. Στην Τοπική Κοινότητα Ρουτσίου της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας εκλέγεται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ με 22 σταυρούς.

56. Στην Τοπική Κοινότητα Σκορτσινού της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό « ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ »
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ με 40 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΜΕΚΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ με 23 σταυρούς.

57. Στην Τοπική Κοινότητα Σουλαρίου της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας εκλέγεται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 33 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΣΤΑΥΡΟΥ με 5 σταυρούς
58. Στην Τοπική Κοινότητα Τουρκολέκα της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 93 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ με 51 σταυρούς.

59. Στην Τοπική Κοινότητα Φαλαισίας της Εκλογικής Περιφέρειας Φαλαισίας εκλέγονται:
Από το Συνδυασμό «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ»
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 42 σταυρούς.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ με 6 σταυρούς.

ΚΡΙΘΗΚΕ, αποφασίστηκε και δημοσιεύτηκε σε έκτακτη δημόσια συνεδρίαση στο ακροατήριό του, στην Τρίπολη, στις … Ιουλίου 2014.

Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ

 

από το ArcadiaPortal

Facebook Comments

4 ΣΧΟΛΙΑ

  1. Στην Εκλογική Περιφέρεια της Δημοτικής Ενότητας Μεγαλόπολης στον συνδυασμό του Τάκη Μπούρα έχει γίνει λάθος.
    Το σωστό είναι:
    Σιέμπος Δημήτριος του Ιωάννη με 269 σταυρούς και
    Σγουράκης Γεώργιος του Νικήτα με 27 σταυρούς

  2. Στην Εκλογική Περιφέρεια της Δημοτικής Ενότητας Μεγαλόπολης στον συνδυασμό του Τάκη Μπούρα έχει γίνει λάθος.
    Το σωστό είναι:
    Σιέμπος Δημήτριος του Ιωάννη με 269 σταυρούς και
    Σγουράκης Γεώργιος του Νικήτα με 27 σταυρούς

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here