ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ¨Αυτοκτόνησε η Δόξα¨ Έχασε από την Τεγέα με 2 γκολ στα τελευταία...

¨Αυτοκτόνησε η Δόξα¨ Έχασε από την Τεγέα με 2 γκολ στα τελευταία λεπτά

Μόνο με την λέξη ¨αυτοκτονία¨μπορεί να περιγράψει κανείς την σημερινή αναπάντεχη ήττα της Δόξας Μεγαλόπολης από την Τεγέα με σκορ 1-2, μέσα στην έδρα της. Και μάλιστα από δικά της λάθη αποκλειστικά.

Η Δόξα είχε την κατοχή της μπάλας, είχε τις ευκαιρίες αλλά δεν σκόραρε. Πέτυχε μόνο ένα γκολ με τον Δρόσο στο 54΄ και στα τελευταία λεπτά του αγώνα επιβεβαιώθηκε ο κανόνας του ποδοσφαίρου και κατάφερε να δεχθεί 2 τέρματα σε 3 λεπτά.

Στο 85′ από τον Βλάση και στο 88′ από τον Τσαλγιτζόπουλο, από ολέθρια λάθη της άμυνας. Μάλιστα στο 92΄παραλίγο η Τεγέα να πετύχει και τρίτο γκολ.

δείτε τις φάσεις και τα γκολ του αγώνα από την κάμερα του Καφενείου της Μεγαλόπολης.